Серед батьків побутує величезна кількість думок про те, як правильно виховувати дітей. Однак багато батьків при цьому виховують дітей так, як виховували їх самих. Це часто призводить до розбіжностей.

Емоційне насильство або конфлікти з батьками – не рідкість. Стаючи батьками, люди можуть неусвідомлено переносити свій негативний досвід на стосунки із власними дітьми. Слід захищати дітей від подібних емоційних травм і не проявляти емоційне насильство у ставленні до дитини.

Дитина повинна знати, що її люблять і про неї піклуються. Також вона повинна мати достатньо свободи, щоб навчитись вірити у свої сили, бути впевненою, що вдома вона в цілковитій безпеці. Допоможіть їй розвинути таланти та встановити близькі стосунки з іншими людьми. Тоді життя дитини наповниться змістом.

Інакше кажучи, ваше завдання – спрямувати енергію батьківської любові в позитивне русло. Не повторюйте помилок, яких припускалися ваші батьки. Візьміть із стосунків з ними тільки найкраще. У кожного з нас є свої страхи, проте ніколи не сумнівайтесь у тому, що ви можете бути хорошими батьками для своїх дітей.

Вам варто знати, як правильно робити в різних ситуаціях з дитиною. Пам’ятайте про те, що емоційні травми, отримані нею в дитинстві, не минуть безслідно. Ставтесь до дитини з повагою й переконайтеся, що вона відчуває себе комфортно.

Батьки, у яких було важке дитинство, перш за все повинні відпустити минуле. Залиште негативні думки в минулому, замінивши їх оптимізмом і позитивним настроєм.

Найкраще підтвердження того, що ви правильно виховуєте дитину, – почути, як вона з гордістю каже про те, що ви проявляєте до неї інтерес, любите її, проводите з нею багато часу. Ви хочете, щоб ваша дитина казала так про вас? Здавалось би, відповідь очевидна. Легко сказати, чого ви хочете від дитини, а чого ні. Найважче дійсно зрозуміти це. Розуміючи, якою ви хочете виховати свою дитину, ви вже робите перший крок на шляху до цього. Станьте для неї прикладом, адже не таємниця, що діти багато в чому переймають поведінку батьків.

Тому намагайтеся, щоб дитина переймала тільки найкраще. Пам’ятайте, що події минулого вже не змінити, але в житті вашої дитини обов’язково будуть періоди, коли ваша присутність і підтримка будуть для неї дуже важливими. Не допускайте, щоб дитина відчувала, що батьки її ігнорують. Іншими словами, необхідно відпустити минуле, щоб гіркота від ваших дитячих спогадів не отруювала життя вашої дитини.

Тільки навчившись чути свою інтуїцію та своє серце, ми зможемо стати гідним прикладом для дитини. В іншому випадку дитина буде сліпо наслідувати нас, не розвиваючи свої власні якості. Відсутність у дитини власних амбіцій і поглядів на речі призводить до того, що в майбутньому вона може піддаватись маніпуляціям інших людей.

Ті, в кого було важке дитинство, знають, як це, коли тобою маніпулюють або ігнорують тебе. Тому постарайтесь не допустити цього у ставленні до вашої дитини. У той же час важливо не бути занадто чутливим і зберігати баланс між своїми потребами й потребами дитини. Подумайте, можливо, разом із труднощами дитинства ви успадкували і звичку бути суворими з дітьми. У будь-якому випадку постарайтесь отримати з цього користь. Принаймні, ви знаєте, як це, коли з тобою поводяться погано. Це не дасть вам чинити так само з дитиною.

Отже, у вас є шанс на власному прикладі показати, що завжди можна стати краще. Дозвольте дитині розвиватись і досліджувати свій внутрішній світ. Постарайтесь не заважати їй ставати кращою. І, ймовірно, у майбутньому вона буде робити так само й зі своїми дітьми.

Джерело: Розвиток дитини