Перемога 16-річного фігуриста з Дніпра Яна Ткаліча на чемпіонаті України серед юніорів стала,може й неочікуваною, але все-таки логічною. У змаганнях нинішнього сезону (етап юніорського Гран прі,чемпіонат України серед дорослих, Європейський олімпійський фестиваль) Ткаліч виглядав все краще від старту до старту,тобто, медаль «назрівала».

Не можна,звісно, скинути з рахунків той факт, що основний претендент на «золото» юніорського чемпіонату своїм невдалим катанням дещо «допоміг» учневі В`ячеслава Ткаченка піднятися на найвищу сходинку п`єдесталу. Але формулу «спорт є спорт»ніхто не відміняв…Тим більше,що Ткаліч,який у довільній виступав перед своїм суперником,схоже, й гадки не мав,що може здобути найвищий титул. Він виконав програму легко,невимушено,на підйомі, зробивши свій прокат максимально чистим.

Ян виграв у досвідченішого Паніота,отримав рекордні 179,97 балів, на цілих 45,44 балів перевершив своє персональне досягнення і ,все ще ошелешений таким підсумком чемпіонату,приймав численні поздоровлення,одночасно відповідаючи на запитання нашого сайту.

Яне, ви сьогодні виступали на такому емоційному нерві…Був якийсь стимул?

-Цей стимул стоїть поряд зі мною(показує на симпатичну дівчину).Я справді відчував стільки енергії і старався показати все,що вмію. Здається,що впорався з усім,зрештою,каскади 3-3 та 3-2 виконав добре,але для повного задоволення прокатом не вистачило чистоти обертань. Буду працювати над цим. 

Ярослав Паніот – дуже сильний фігурист і я чудово усвідомлюю, що у випадку його чистого прокату мої шанси на «золото» не були б високими.

Коли у вашому стрибковому арсеналі з`явиться стрибок у чотири оберти?

-Я його треную,щоправда,з ряду причин не так інтенсивно, як це потрібно. Але дуже сподіваюся, що в наступному сезоні буду намагатися виконувати квад на змаганнях. Поки що мій стрибковий багаж складається з усіх потрійних, а от дупель не стрибаю.

Ваші програми,безсумнівно,вдалі,але давно не мінялися. Чи будете їх оновлювати до наступного сезону?

Так,моїй короткій три роки,а довільній два. Ми з тренером думаємо над новими,розробляємо варіанти. Детальніше говорити зарано,але мені дуже хотілося б у короткій знову використати грузинську музику,яку дуже люблю і добре її відчуваю. А у довільній…Хіба,може,джаз,це мені близьке. 

Хто із світових лідерів в одиночному катанні вас найбільше вражає своїм катанням?

-Мене і наші фігуристи вражають: мені надзвичайно подобається,як катаються Ярослав Паніот,Іван Павлов. А ідеалом для мене завжди був Євген Плющенко. Я часто переглядаю записи його виступів і намагаюся рівнятися на цього фігуриста.

Якою була ваша перша реакція на те, що Нейтен Чен виконав у програмі 5 стрибків у чотири оберти?

-А що тут незвичайного? У даному випадку зіграли роль такі складові як хороша підготовка, досвід, талант та бажання. Гадаю, що років через декілька ми вже будемо говорити у подібному контексті про стрибки у п`ять обертів.

Яне,у вашій родині ще є фігуристи?

-Ні. У мене двоє молодших братів,але фігурним катанням займаюся лише я. У одного брата футбольні інтереси, а інший,ще малий, але має плани стати стоматологом.

Ірина Мельниченко, Людмила Власюк.