На олімпійському турнірі з фігурного катання у Пхьончхані Україна буде представлена і у чоловічому одиночному катанні. Уже другу для фігуристів ліцензію на участь у зимових Іграх-2018 (раніше це право здобули танцюристи Олександра Назарова/Максим Нікітін) виборов Ярослав Паніот на турнірі Nebelhorn Trophy,що триває у німецькому Оберстдорфі.

Попри те,що Ярослав посів лише сьоме місце (фігуристи розігрували шість ліцензій),його було кваліфіковано. Це сталося у межах правил,згідно з якими учасники турніру з країн,які відібралися на Олімпійські ігри на ЧС-2017,виступали поза конкурсом. Таким спортсменом був американець Александр Джонсон. Він посів друге місце і,таким чином, «посунув» нашого Паніота на рядок вище.

Українець перебував на вразливій,сьомій позиції і після короткої програми,що додавало йому хвилювання та відповідальності. У довільній,вочевидь,не впоравшись остаточно саме з психологічними чинниками, він виглядав невпевнено і це позначилося на його катанні. Після успішних прокатів нової довільної -«Чотири сезони» Вівальді – на попередніх турнірах нинішній був не найкращим. Розуміючи високу ціну свого виступу,Ярослав,єдиний серед фігуристів,що розташувалися перед ним, заявив три стрибки у чотири оберти – фліп та два тулупа (один з них у каскаді з потрійним тулупом),але усі вони були виконанні з помилками. Додалося до цього й падіння. У цифровому відношенні довільна Паніота виглядає так: у сумі він набрав 141.08 балів, з них за техніку 79.22,за компоненти – 62.86, мінус 1 бал – «дідакшн».

Загальний результат становить 208.76 балів.

Водночас варто зазначити, що на цьому турнірі перед Ярославом Паніотом стояло «надзавдання» – здобути ліцензію і він його виконав.А технічні негаразди,без сумніву,будуть ретельно проаналізовані самим фігуристом та його тренерами,адже сезон тільки розпочався.

Отже,у шістку ліцензіатів у чоловічому одиночному катанні за результатами турніру Nebelhorn Trophy увійшли: переможець Йорік Хендрікс (Бельгія) – 253.06 балів, Александр Майоров(Швеція),який посів третє місце – 225.04(на другом Александр Джонсон,який не відбирався – 226.04), Маттео Ріццо(Італія) – 223.27,Джун Хен Лі(Корея) – 222.89,Джуліан Йі(Малайзія) – 220,67.

Сьогодні увечері з довільною програмою вийдуть на лід жінки. Українка Анна Хниченкова після короткої програми перебуває на четвертому місці.