Український фігурист Ярослав Паніот не зміг кваліфікуватися до довільної програми у чоловічому одиночному катанні чемпіонату Європи, який сьогодні стартував у Москві.

Через невдалий виступ у короткій програмі 20-річний спортсмен набрав лише 60.07 балів, але цього не вистачило, щоб продовжити  змагання. Він зупинився за крок до мети, посівши прикре 25-е місце…

Під час сьогоднішнього прокату учень американського тренера Теммі Гембл припустився численних серйозних помилок, зірвавши обидва стрибки у чотири оберти – спочатку фліп, який він заявив у каскаді з потрійним тулупом, а потім «сольний» четверний тулуп. Після двох падінь Ярослав помилився і під час виконання потрійного акселя. Відтак українець отримав найнижчі у нинішньому сезоні оцінки за коротку програму: його техніку судді оцінили у 31.60 балів, компоненти – 30.47.

Варто зазначити, що фліп у чотири оберти Паніот лише нещодавно став включати до змагальної програми і поява цього стрибка у контенті його короткої була певним ризиком, але, вочевидь, виправданим  з огляду на необхідність напрацювання цього стрибка перед олімпійськими стартами. Крім того, фігурист вперше намагався виконати два стрибки у чотири оберти у короткій програмі.

«Я не дуже засмучений,оскільки для мене це досвід, який я розглядаю у контексті підготовки до Олімпійських ігор. Я зробив все,що міг», – заявив Ярослав Паніот після виступу.

Як і передбачалося, коротку програму виграв п’ятиразовий чемпіон Європи іспанець Хав’єр Фернандес з результатом 103.82. На другому місці йде росіянин Дмитро Алієв – 91.33,на третьому – Деніс Васільєвс з Латвії – 85.11.

У вечірній сесії виступлять спортивні пари. Україна у цій дисципліні не представлена.