Двоє українських фігуристів – Ярослав Паніот (тренер Теммі Гембл)у чоловічому одиночному катанні та Анна Хниченкова (тренер В’ячеслав Ткаченко)у жіночому одиночному катанні виборюватимуть олімпійські ліцензії на міжнародному турнірі «Небелхорн трофі» у німецькому Оберстдорфі восени цього року.

Таке рішення ухвалила Президія Української федерації фігурного катання на ковзанах(УФФК) за підсумками контрольних прокатів спортсменів,які входять до юніорської та «дорослої» збірних команд України.

Упродовж двох днів чотири танцювальні пари – Марія Голубцова/Кіріл Бєлобров,Марія Носовицька/Михайло Носовицький (тренер обох дуетів Марія Тумановська-Чайка), Дар’я Попова/Володимир Бєліков(тренери Галина Чурілова,Мар’яна Козлова),Ольга Гіглава/Єгор Єгоров (тренер Наталя Воробйова),четверо одиночниць – Анна Хниченкова,Анастасія Гожва,Софія Нестерова, Анастасія Архіпова (тренер трьох останніх  Марина Амірханова) та троє одиночників – Іван Павлов,Іван Шмуратко (тренер обох Марина Амірханова,Ярослав Паніот напередодні сезону 2017/2018 представили свої короткі та довільні програми.

Основним завданням фігуристів була демонстрація готовності до нового сезону, а у чоловічому та жіночому одиночному катанні ще й вирішувалося,хто поїде на турнір до Оберстдорфа,де розігруватимуться додаткові ліцензії на зимові Олімпійські ігри-2018 у Пхьончхані. Нагадаємо,що у спортивних танцях на льоду Україна уже має олімпійські «перепустки» – їх здобули своїм успішним виступом на чемпіонаті світу у Гельсінкі Олександра Назарова/Максим Нікітін.

«Цілком логічно, що,вирішуючи питання участі у «Небелхорн трофі», Тренерська рада та Президія зупинили свій вибір на означених фігуристах. І Ярослав Паніот, і Анна Хниченкова однозначно були кращими під час контрольних прокатів як короткої,так і довільної програм,- сказала нашому сайту старший тренер національної збірної України Марина Амірханова. – Зокрема, Паніот показав досить складні програми: вони ще не зовсім «чисті»,але ж він молодець,що йде на фліп у чотири оберти,виконав ще два тулупа у чотири оберти,потрійний аксель! До стартів у Києві у Ярослава уже була змагальна практика у цьому сезоні,він брав участь у турнірах у США,тому явно видно,що фігурист рухається вперед. Прогрес очевидний – і у програмах,і у катанні, і у техніці стрибків. У минулому сезоні було прийнято правильне рішення щодо участі Паніота у юніорському чемпіонаті світу,де він,як відомо,увійшов до десятки, це допомогло йому йти далі.

У Анни Хниченкової під час контрольних прокатів ще не все вийшло. Але її потенціал ми знаємо, вона здатна кататися краще і може у короткий термін впоратися з проблемами. Мої аргументи за Анну – це її надійність і досвід. У мене є всі підстави сподіватися, що і вона, і Ярослав Паніот максимально добре відкатають обидві програми в Оберстдорфі.

Серед інших учасників контрольних прокатів виділю Анастасію Архіпову,котра раніше за всіх наших одиночниць стартує у турнірі юніорського Гран прі – йдеться про етап у Ризі(Латвія) 4-10 вересня. Безумовно,фігуристці ще є над чим попрацювати,але вона показала досить хороший прокат програм і загалом впоралася з поставленими завданнями.

Софія Нестерова,яка,так само,як Архіпова, у цьому сезоні уже виступає серед юніорів, з ряду причин пізно приступила до тренувань і наразі вона ще не в належній формі. Але її старт – етап юніорського Гран прі у Мінську, пізніше,18-24 вересня,тому Софія встигне попрацювати над програмами і усунути недоліки.

Потроху набуває форми Анастасія Гожва. У попередньому сезоні ми мали проблеми,пов’язані з тим,що фігуристка виросла і їй складно все давалося. Тепер вона оговтується,пристосовується до нової ситуації…Анастасія уже показує доросле катання,працює над стрибками,тобто, ще трохи часу і у неї все буде добре. Зазначу,що у моєї учениці хороші програми – коротка нова, а довільна залишилася та сама,з якою вона виступала у минулому сезоні. Гадаю,що фігуристка її відшліфує і виконає те,чого від неї очікує  постановник – Марія Тумановська-Чайка.

На жаль, травма ноги не дозволила виступити у повну силу Івану Павлову. Її наслідки поки що позначаються на його катанні,але,впевнена,такий сильний фігурист впорається з цими неприємностями. До речі, я бачу його успіхи у виконанні стрибка у чотири оберти,на тренуваннях він уже чудово його робить.

Щодо танцювальних пар скажу, що всі гідно представили свої програми.На даний момент це ще не досконале катання, але це не ті проблеми,які не можна було б вирішити до старту юніорського Гран прі. Першими з танцюристів на лід вийдуть Гіглава/Єгоров – 28 серпня на етапі у Зальцбурзі(Австрія). У цьому турнірі виступить також наш Іван Шмуратко».

Нагадаємо,що міжнародний турнір «Небелхорн трофі»,на якому додатково буде розіграно олімпійські ліцензії,відбудеться 27-30 вересня 2017 року.