До завершення нинішнього сезону ще далеко, а в активі українських фігуристів уже дві медалі,здобуті на престижних міжнародних змаганнях.

Слідом за танцюристами Олександрою Назаровою та Максимом Нікітіним,котрі нещодавно перемогли на Універсіаді,на п`єдестал зійшла одиночниця Анастасія Гожва. 15-річна учениця Марини Амірханової стала срібною призеркою ХІІІ зимового Європейського юнацького олімпійського фестивалю (ЄЮОФ),що триває у турецькому місті Ерзурум. Її сумарний результат 127,18 балів.

Перед довільною програмою фігуристки,які входили до трійки лідерів,розташувалися досить далеко одна від одної,тому особливої інтриги у подальшій боротьбі не передбачалося. Анастасія Гожва за результатами короткої програми міцно закріпилася на другій позиції,але й у довільній,яку виконувала під супровід з мюзиклу «Кішки» Ендрю Ллойда Уеббера,намагалася боротися до кінця. На жаль, не все вдалося юній фігуристці,зокрема,вона,як і у короткій,не змогла уникнути падіння. Судді оцінили довільну у 77,40 балів, а це – сьоме місце. Проте за сумою обох програм Анастасія Гожва залишилася другою.

Щойно відбулося нагородження спортсменок і українці було вручено срібну медаль.

Як передає прес-служба НОК України з місця події, наша медалістка зазначила,що дуже рада нагороді,але залишилася незадоволеною своїм прокатом.

«Зробила помилки в тих елементах,які відпрацьовувала і добре виконувала на тренуваннях. Мабуть, нерви дали про себе знати. Крім того,незвично було виступати за таких кліматичних умов, у гірській місцевості. Намагатимуся надалі покращувати свої результати», – пообіцяла Анастасія Гожва. 

ФІгуристку,її тренера Марину Амірханову, а також Українську федерацію фігурного катання на ковзанах привітав президент НОК України Сергій Бубка. Він побажав нашим спортсменам подальших успіхів та нових перемог. 

Перше місце у змаганнях одиночниць посіла російська фігуристка Аліна Загітова – 187,06 балів, а бронзова нагорода дісталася Лукреції Дженаро з Італії – 125,53.

Незабаром на лід вийдуть з довільною програмою юніори. Нагадаємо,що Україну представляє 16-річний Ян Ткаліч,який після виконання короткої програми посідає 8-е місце.