Український фігурист Іван Шмуратко буде продовжувати тренуватися, але не виключає, що займеться також волонтерською діяльністю.

Про це він сказав сьогодні журналістам після виступу з довільною програмою на чемпіонаті світу з фігурного катання у Монпельє (Франція). 

20-річний спортсмен отримав за свій прокат 122.66 балів, добре впоравшись зі стрибковою частиною, але його програмі не вистачило складності і він посів 23-є місце. За підсумками двох виступів учень Марини Амірханової показав також 23-й результат – 196.65 балів.

Відповідаючи на запитання, наскільки важко було йому кататися без належної підготовки через російську агресію в Україні, Іван Шмуратко зазначив, що для нього слова «важко» і «кататися» уже не стоять поряд. «Важко – це коли отримуєш  повідомлення, що близька людина вбита чи її неможливо знайти. А кататися не може бути складно», – сказав фігурист. 

«Звичайно, у 21 столітті розуміння війни для більшості людей сюрреалістичне, але це те, що відбувається в Україні. Ми маємо зробити все можливе, щоб кожен із нас зупинив це, зупинив тероризм, щоб людей не вбивали з волі якогось просто божевільного маніяка», – заявив Іван Шмуратко. 

Щодо своїх планів після чемпіонату світу він сказав, що наразі неможливо щось передбачити. «Я, мабуть, залишуся в Європі, буду тренуватися, зроблю все можливе зі свого боку, щоб допомогти своїй країні. Також сподіваюся, що займуся волонтерською діяльністю, але, як я вже сказав, ми зараз нічого точно не знаємо», – наголосив спортсмен.