На юніорському чемпіонаті України 17-річний Іван Шмуратко здобув переконливу перемогу в чоловічому одиночному катанні. Найсильніший фігурист країни у дорослій категорії вперше зійшов на найвищу сходинку п`єдесталу в означеній віковій групі, обійшовши за підсумками двох програм другого призера більше, ніж на 50 балів! Тепер учень Марини Амірханової разом зі срібним призером чемпіонату Андрієм Кокурою представлятиме

Україну в одиночному катанні на чемпіонаті світу серед юніорів, який відбудеться в столиці Хорватії.

Після свого успішного виступу на столичній Льодовій арені Іван Шмуратко відповів на декілька запитань нашого сайту та видання «Спорт-экспресс в Украине».

– Схоже, що після чемпіонату Європи у вас відкрилося «друге дихання», зокрема, потрійний аксель в обох програмах був дуже хорошим.

-На жаль¸у короткій припустився помилок в інших елементах – зробив подвійний фліп замість потрійного, була помарка в каскаді… Але справді почуваюся чудово, зовсім не втомився, оскільки поставив перед собою завдання – не допустити спаду фізичної форми, щоб успішно виступити на чемпіонаті України.

-Може, забагато сил у короткій відібрало виконання потрійного акселя?

-Я би так не сказав. Програма накатана повністю, причини слід шукати у моєму технічному недопрацюванні. Буду ретельно працювати на тренуваннях, щоб все виправити і не допускати більше навіть дрібних помилок.

-Після Мінська, де ви виступали перед вщент заповненими трибунами, не відчували дискомфорту на малолюдній київській арені?

-Та ні, тут все, як завжди, звично і по-рідному…

-Не розслабляв той факт, що на чемпіонаті України у вас не було суперників такого ж рівня?

-Ні, звичайно, змагання залишаються змаганнями, я до всіх готуюся однаково. Жодним чином не розслабляюся, а, навпаки, намагаюся сконцентруватися на своїх завданнях, зробити все, що заплановано, щоб максимально добре показати свою програму як технічно, так і з точки зору хореографії. Але не погоджусь щодо слабкої конкуренції. Зараз підросло чимало перспективних одиночників, я бачив на тренуваннях, що вони уже виконують серйозні елементи.

– Що би ви їм порадили?

– У мене була помилка на чемпіонаті Європи – я занадто  зосередився на емоціях і менше контролював технічні елементи. Тому порадив би тримати цю межу. І ще – намагатися отримувати задоволення від катання і ділитися цим з публікою.

-Які ще уроки винесли зі свого дебютного виступу на чемпіонаті Європи?

-Передусім, я отримав колосальну кількість емоцій від того, що на трибунах було стільки глядачів. Це був для мене новий і дуже цікавий досвід, який, гадаю, допоможе мені в майбутньому.

-На чемпіонаті світу серед юніорів ви братимете участь вдруге. Яким був для вас перший виступ?

-Торік коротка вийшла не дуже вдала. Цьогоріч буду прагнути до максимально чистого прокату обох програм.

-З одним потрійним акселем в короткій і двома у довільній?

-Так. Елементи ще будуть тасуватися, але зараз концентруємося саме на такому варіанті.