Українець Іван Шмуратко посідає 22-е місце після виконання короткої програми на чемпіонаті світу з фігурного катання, який триває в Монпельє (Франція).

20-річний фігурист отримав за свій виступ 73.99 балів. Його технічна оцінка склала 38.14, а компоненти судді оцінили у 36.85 балів. 

Учень Марини Амірханової продемонстрував емоційно сильний прокат своєї короткої композиції під пісню Шарля Азнавура «Вічна любов». Він чудово стрибнув потрійній аксель та сольний потрійний фліп, але впав під час виконання каскаду потрійний лутц+потрійний тулуп. Всі нестрибкові елементи були четвертого рівня.  

Глядачі оплесками підтримували нашого фігуриста, який, як і всі українські спортсмени, не мав змоги повноцінно готуватися до важливих змагань через розв’язану Росією жорстоку та криваву війну проти нашої країни. 

«Я пишаюся тим, що я українець і представляю свою країну на міжнародній арені», -сказав Іван Шмуратко зарубіжним журналістам після виступу.

«Люди в Україні зараз не думають про спорт, про фігурне катання, про чемпіонати світу, вони думають про те, щоб вижити, захистити себе, свої родини, свою країну. Зі свого боку я роблю все, щоб дати людям надію, щоб вони пишалися (своїми спортсменами). Вдячний усім, хто стоїть нині поряд з Україною і допомагає нам»,- заявив фігурист. 

Щодо відсутності костюма для виступу Іван Шмуратко сказав, що зараз «немає місця для різних кольорів», тому він вирішив кататися в кольорах прапору своєї країни. А на запитання про підготовку відповів: «Немає такого поняття, як навчання і підготовка, коли йде війна і літають бомби. Зараз у нас інші цінності». 

Трійку лідерів після короткої програми складають японські фігуристи. Перше місце посідає Шома Уно – 109.63, на другому йде Юма Кагіяма – 105.69, замикає лідируючу групу Казукі Томоно – 101. 12 балів.

З довільною програмою фігуристи виступлять 26 березня.

Ще двоє українських одиночників змагалися у фінському Вуокатті, де відбувається зимовий Європейський юнацький олімпійський фестиваль. 

На 15-му місці завершив виступи Кирило Марсак.  У довільній програмі учень Дмитра Шкідченка набрав 75.57 балів, а у загальному заліку показав результат 126.46 балів. 

Переможцем став естонець Арлет Леванді – 209.54.

В жіночому одиночному катанні українка Таїсія Спесивцева фінішувала з підсумковою сумою балів 112.30. Після короткої програми вона йшла 15-ю, а за довільну отримала 68.62 балів. Наразі змагання ще тривають, остаточні результати будуть відомі пізніше.