Український фігурист Іван  Шмуратко посів 29-е місце у короткій програмі на чемпіонаті світу з фігурного катання, що триває в Сайтамі (Японія) і не потрапив до числа 24-х спортсменів, які продовжать боротьбу в фінальній частині змагань.

За свій виступ учень Марини Аміроханової набрав 62.99 балів, отримавши «мінуси» за виконання потрійного акселя, каскаду потрійний лутц+потрійний тулуп та потрійного фліпа. 

«Прикро, що не вийшло зробити стрибки так добре, як я роблю їх на тренуваннях. Треба розбиратися, які технічні проблеми завадили цьому, адже припуститися помилок під час виконання трьох стрибків – дуже неприємно. Я не можу сказати, що це – результат втоми після важкого сезону. Так, у мене справді було цьогоріч дев`ять дорослих та юніорських стартів, але я готувався та підводив себе до останніх змагань ( чемпіонату світу), де хотів викластися повністю. На жаль, не вийшло, хоча й хвилювання особливого не було… Що ж, для мене це урок, який  треба засвоїти і доводити на  тренуваннях виконання стрибків до 100 відсотків, навіть не до 90 – це не допоможе», – сказав Іван Шмуратко в інтерв`ю журналістам в мікс-зоні.

Українець також зізнався, що чемпіонат світу в Японії став для нього змаганням найвищого емоційного напруження. «Коли на трибунах тисяч 20 глядачів, це приємно, але й відповідально, тому  треба вчитися виступати у такій атмосфері добре», – заявив Шмуратко.

Лідирує після короткої програми чинний чемпіон світу  Нейтон Чен (США). Він чисто виконав всі елементи, в тому числі лутц у чотири оберти  та каскад тулуп у чотири оберти+потрійний тулуп. 19-річний американець набрав рекордну суму балів – 107.40  і має чималі шанси вдруге  здобути чемпіонський  титул. Олімпійський чемпіон   Юдзуру Ханю (Японія), якому прогнозували тріумфальне сходження на світовий п`єдестал, не витримав конкуренції у короткій програмі і, зірвавши заявлений сальхов у чотири оберти, посідає третє місце – 94.87. А на другій позиції розташувався  американець Джейсон Браун з результатом 96.81.

З довільною програмою чоловіки виступлять 23 березня.

У парному катанні чемпіонами світу стали китайські спортсмени, срібні медалісти Олімпійських ігор-2018 Сунь Веньцзин та Хань Цун, які встановили два світових рекорди – в довільній програмі (155.60) та за сумою балів (234.84).

«Ми мали низку проблем у короткій програмі, але з довільної «витягнули» все, показали хороший прокат і – виграли. Гадаю, це відбулося у  тому числі завдяки колосальній підтримці глядацької аудиторії», – сказала журналістам Сунь Веньцзин.

Китайська спортивна пара уже здобувала золоті медалі чемпіонату світу – у 2017 році.

Срібні та бронзові нагороди  було вручено росіянам – відповідно Євгенії Тарасовій/Володимиру Морозову – 228.47 та Наталі Забіяці/Олпександру Енберту – 217.98.

22 березня ритмічний танець покажуть танцювальні дуети. Нагадаємо, що Україну представляють Олександра Назарова та Максим Нікітін.