Чемпіон України в чоловічому одиночному катанні Іван Шмуратко розпочав передсезонні тренування ще в травні після короткої відпустки, яку він провів в Одесі. Зараз учень Марини Амірханової відпрацьовує свої нові програми, готуючись до найважливішого у своєму спортивному житті сезону.

«Для мене наступний сезон буде унікальним у тому сенсі, що я вперше претендуватиму на участь в Олімпійських іграх. Це особливі емоції, яких я ніколи раніше не відчував. Просто чудово, що перший крок уже зроблено і ми маємо олімпійську квоту»,-сказав Іван Шмуратко в інтерв’ю сайту УФФК.

-Мабуть, приємно, що ліцензію вибороли саме ви?

-Звичайно. Але ж це не іменна ліцензія. За поїздку на Олімпіаду ще треба поборотися з іншими нашими фігуристами і це буде непросто. 

-Знаю, що розпитувати вас про нові програми напередодні сезону – марна справа. Про що можете розказати в межах збереження інтриги?

-Насправді я не прихильник багатослівних розповідей про свої програми до їх презентації, коли вони ще в роботі. В моїх правилах спочатку завершити справу, а потім про неї розказувати. Як на мене, то нова програма як книга: кому захочеться її читати, якщо всі перипетії сюжету відомі заздалегідь? Тому давайте дочекаємося, коли я  вийду на лід. Наразі можу підтвердити, що ми змінили обидві програми. Постановником короткої, яку закінчили раніше, є Дмитро Дмитренко, а довільну ставили з Олексієм Олійником

-Які музичні жанри обрали для програм?

-Це точно не поп-музика, але якщо я скажу про інструменти, то відразу відкриються всі карти. Тому триматимемо інтригу. Хоча одну річ можу розсекретити – вперше 

за тривалий час музика в моїй довільній програмі буде без слів. Мені захотілося передати свої відчуття «чистої» музики, яка дозволяє це зробити тонше, емоційніше, а відтак допомагає більше розкритися у програмі. Від слів пісні все-таки виникає певна залежність, під їх зміст та смисл треба підлаштовуватися.

-Тобто ви самі підбирали музику до програм?

-Ідеї мої, але під час цього процесу я активно спілкувався з тренерами, постановниками, близькими людьми, запитував ,чи так зробити, чи сяк, оскільки їхня думка є для мене дуже важливою. Якщо говорити про коротку програму, то музику до неї я намітив уже давно, зо три роки тому. Постійно думав про неї і часто слухав, але, так би мовити, для себе, для релаксу. А до того, щоб взяти цю музику для програми, причому, саме короткої, «дозрів» тільки зараз. Просто прийшло розуміння та впевненість, що її час настав. Порадився з фахівцями і ми дійшли висновку, що це справді буде щось цікаве.

-У технічному контенті плануються зміни?

-Технічно програми залишаться приблизно у такому ж вигляді. Але ключове слово тут «приблизно», оскільки будемо старатися, щоб були нові деталі, якісь фішки тощо. Шість стрибків – це невелика палітра, витискати будемо максимум. Все ж найголовніше – вибудувати програму так, щоб всі її складові виглядали добре забалансованими.

-Не можу не запитати про стрибки у чотири оберти…

-До цього питання я також застосую висловлену раніше тезу: спочатку діло, потім слово. Це я виніс з минулого сезону, коли ми надто багато говорили про стрибки у чотири оберти. От коли я їх належним чином відпрацюю і всі це побачать на стартах, тоді буду їх аналізувати і взагалі розвивати цю тему. Що мені говорити зараз, коли змагань ще немає? Що я працюю? Ну так воно і є.  Буде правильніше обговорювати це і висловлювати свої думки тоді, коли я виконаю цей стрибок на змаганнях.

Якою є наразі ступінь готовності обох програм?

-Звісно, не максимальна. Я би сказав, що обидві вони – в роботі. Катаю їх і повністю, і частинами, але творчий процес, зокрема, стосовно довільної, триває і досить активно. Постійно вносимо якісь корективи, додаємо фінальні штрихи. Але так, щоб сказати, що я вже готовий хоч зараз вийти з ними на змагання, то – ні. Будемо підводити до першого старту.

Вже відомо, коли це станеться?

-Гадаю, що десь наприкінці  вересня або на початку жовтня. Поки що не можу сказати точно, який це буде турнір, ми ще визначаємося.  Але до цього обидві програми я покажу на контрольних прокатах в Києві 19 серпня. Якраз після них з’явиться більше конкретики щодо подальших виступів.  

Людмила Власюк.