Українець Іван Шмуратко посів 19-е місце після виконання короткої програми на чемпіонаті Європи з фігурного катання в Мінську і потрапив до фінальної частини змагань у чоловічому одиночному катанні. Він набрав 67.26 балів, отримавши від суддів 36.27 балів за технічні елементи та 31.99 за компоненти.

Прокат короткої програми учня Марини Амірханової містив лише один прикрий момент – Івану знову, як на чемпіонаті України, не вдалося впоратися з потрійним акселем. Падіння під час його виконання позбавило його шансів піднятися вище, адже решту елементів, в тому числі каскад потрійний лутц+потрійний тулуп він виконав чисто. 

…Після виступу Івана Шмуратка журналістам довелося довго чекати фігуриста у мікс-зоні для експрес-інтерв`ю, оскільки його буквально «атакували» вболівальники з проханням зробити спільне фото та дати автограф. Попри невдачу з потрійним акселем, українець справив позитивне враження своїм емоційним та натхненним катанням під пісню Андреа Бочеллі – публіка буквально закидала його квітами та іграшками.

-Іване, в чому була причина цієї прикрої помилки? На тренуваннях ви ж чудово справлялися з потрійним акселем…

-Причина суто технічна. Я трохи не дійшов правим плечем і мені не вдалося виїхати стрибок. Бачу, що треба більше працювати над цим елементом, щоб досягти максимального відсотку вдалих спроб його виконання.

-Ви ще перебуваєте в юніорській категорії і вперше берете участь у чемпіонаті Європи серед сеньйорів. Невже не хвилювалися?

-Скажу більше, я неймовірно кайфував! Виступати для такої величезної кількості людей на трибунах, відчувати їх позитивну реакцію на моє катання – це не лише відповідальність, але й емоційне піднесення від того, що ти даруєш цій вдячній публіці свято.

-У чому для вас полягає різниця між виступами юніорів та дорослих?

-У технічному аспекті вона не суттєва. А у психологічному розумієш, що перебуваєш на вищому рівні і треба цьому відповідати. Я говорив про вщент заповнені трибуни, і не лише на змаганнях. Я сьогодні прийшов на тренування о 7-й ранку і в залі уже було чимало глядачів. Я вперше таке бачу.

-Ви спілкувалися з Хав`єром Фернандесом?

-Так,коротко, перекинулися парою слів. Я був на двох його тренуваннях і обов`язково буду спостерігати за  його виступами, щоб побачити для себе щось нове. Хав`єр – спортсмен високого рівня, один з перших почав виконувати стрибки у чотири оберти, а в плані презентації програм вважаю його найкращим у світі. Крім того, він дуже приємна людина і простий у спілкуванні.

-Іване, які завдання на цей чемпіонат ви особисто поставили для себе?

-Показати все, що вмію, що можу на максимально якісному рівні, отримати емоційний заряд для подальшого удосконалення. Зрештою, наполовину я уже виконав ці пункти,потрапивши до фіналу. У довільній прагнутиму добре відстрибати та якнайкраще презентувати свою програму.

ШМУРАТКО 4

Наразі після виконання короткої програми у змаганнях чоловіків до трійки лідерів увійшли двоє російських фігуристів – Михайло Коляда та Олександр Самарін, які посідають відповідно перше(100.49) та друге місця (91.97). Замикає лідируючу групу з результатом  91.84 іспанець Хав`єр Фернандес. Шестиразовий чемпіон Європи помилився на потрійному акселі та четверному сальхові, який не докрутив, чим ускладнив собі завдання у довільній програмі.