Чемпіон України в чоловічому одиночному катанні Іван Шмуратко працює над новими програмами для наступного сезону. Фігурист, який нині тренується в Оберстдорфі (Німеччина) в групі Міхаеля Хута та Роберта Діркіна, в інтерв’ю Golden Skate розповів, що для короткої програми він обрав пісню «Біля тополі» у виконанні SHUMEI (Олега Шумея). 

«Я почув цю музику десь у квітні і після перших слів зрозумів, що це те, що потрібно”, – сказав Шмуратко. “Тоді я ще не знав назви, але слова одразу привабили мене. У пісні є рядки: « [Мам, я в бою за волю пішов в далечінь, За правду і долю нових поколінь], За тих, хто у морі далеко І крилами лелеки повернуться живі». Це відображає історію, яку я розповідаю у своїй програмі. Я дуже радий показати цей твір! Олег Шумей – мій ровесник, всього на два місяці молодший за мене. Нещодавно я поспілкувався з ним і наразі він  спостерігає за процесом створення програми”, – розповів фігурист.

Він додав, що над хореографією працює через Zoom з Олексієм Олійником, який знаходиться у Києві.

Музика до довільної програми – компіляція на “Find Me” Фореста Блакка, “On the Nature of Daylight” Макса Ріхтера та “This Place was a Shelter” Оулавюра Арнальдса. Постановником цієї програми став угорський хореограф Адам Соля.

«Пісня “Find Me” давно була в мене на думці, але я знав, що потребую чогось більшого, адже в цьому творі тільки слова. Мені дуже подобається фортепіано та скрипка, і ця додаткова музика дала мені необхідну платформу. Це була майже одноденна ідея. Моя мета – передати це глядачам на льоду”, – зазначив український фігурист.

Іван Шмуратко поділився, що тренує стрибок у чотири оберти і ця робота «в процесі». Він також працює над покращенням своїх переходів, якістю кроків та рівнем обертань.

“Буде важко довести обертання до четвертого рівня через зміни до правил”, – зазначив він. “Але правила є правила, і вони кидають виклик нам як спортсменам. Наше завдання – грати за правилами і працювати над тим, щоб стати найкращою версією самих себе. Це і є мета цього сезону. Зробити все, щоб досягти результату”, – заявив Шмуратко.

В даний час фігурист готується до свого першого турніру в сезоні – Challenger Series Nebelhorn Trophy, який відбудеться у вересні в Оберстдорфі.