Чемпіон України в чоловічому одиночному катанні Іван Шмуратко розповів сайту УФФК про несподіване рішення змінити вже поставлену програму, про турніри, в яких планує взяти участь, а також про повернення разом з Андрієм Кокурою до спільного проекту в Youtube.

-Іване, на контрольних прокатах ви показали нову коротку програму, але потім  відмовилися від неї. Чому?

-Програма була на музику з фільму «Картина раю» у виконанні Джоша Гробана. Я три роки виношував ідею її постановки, мав на неї великі сподівання, але у підсумку  вийшло не те, чого очікував. На жаль, так буває…В процесі роботи, а потім уже під час прокату, стало очевидно, що програма не для олімпійського сезону і її так чи інакше треба змінювати. З різних причин. Зокрема, й тому, що я не видавав у ній свій хореографічний та емоційний максимум. Зрештою, ми дійшли спільної думки, що з огляду на такий важливий сезон не будемо ризикувати і повернемося до попередньої короткої – на пісню Шарля Азнавура «Вічна любов».

– Мабуть, важко відмовлятися від уже готової програми…Є відчуття втраченого часу? 

– Однозначно немає. Я не можу сказати, що остаточно розпрощався з ідеями та образами, які ми використали  в «Картині раю». Може, колись і повернуся до них. А може й ні…Залежатиме від того, як з часом буду сприймати та розуміти цю музику. Зараз всі звикли до моїх ліричних образів і в нинішньому сезоні я більш-менш дотримуватимусь цього стилю. Але в наступному дуже хочеться зробити те, чого від мене не очікують.

-Щодо довільної програми сумнівів не було?

-Жодних! Чудова прониклива музика – «Білі хмари» Людовіко Ейнауді. Я відразу зрозумів, що це перспективний проект. Поставив програму Олексій Олійник. Це наша перша спільна робота і я просто вражений тим, як Олексій працює. Буквально фонтанує ідеями, а енергія – на розрив! Те, що ми напрацювали – я зараз кажу про хореографію і решту складових другої оцінки, я показав на контрольних прокатах і все вийшло плюс-мінус добре. Але треба, щоб було «вау», а для цього ще працювати й працювати. Щодо технічного контенту, то на тих же прокатах він був мінімальним з ряду причин. Одна з них – проблема зі спиною, через це було важко катати дві програми в один день.

-Як спланована для вас змагальна сітка у цьому сезоні?

-Перший міжнародний старт – Budapest Trophy 14 -17 жовтня. Через місяць – 28-31 жовтня плануємо з командою тренерів мій виступ в турнірі серії Челленджер Меморіал Деніса Тена в Казахстані, потім ще одні змагання цієї серії – Warsaw Cup 18-21 листопада. Тобто алгоритм такий, щоб було три старти на початку сезону, потім, звісно, чемпіонат України, який вирішуватиме питання участі в Олімпійських іграх. Я дуже хотів би виступити на якомусь з міжнародних турнірів в Україні, щоб відчути змагальну атмосферу в себе вдома…Будемо вивчати календар і шукати таку можливість.

-Чи маєте намір повернутися до вашого спільного з Андрієм Кокурою проекту – розмовного подкасту про фігурне катання на Youtube?

– До продовження випусків ми з Андрієм «дозріли» синхронно і зараз уже готуємо наступний епізод – з компетентними гостями і колом питань, які будемо обговорювати. Заходьте на Youtube, буде справді цікаво! 

Людмила Власюк.