Як і в будь-якій іншій мові світу, в англійській відбилося ставлення людей до часу. Як і всі інші люди на світі, англійці цінують швидку роботу без втрати часу, поспішають, коли його не вистачає, або ж просто витрачають його даремно.

in two shakes of a lamb’s tail (досл. «в два помаху хвоста ягняти»)

Якщо знайомий іноземець пообіцяв, що виконає Ваше прохання або доручення “in two shakes of a lamb`s tail”, можете не сумніватися, що робота буде виконана в найкоротший час.

Наприклад:
This work is very easy and I will finish it in two shakes of the lamb’s tail .  (Це дуже легка робота, я її закінчу за дві секунди).

against the clock (досл. «проти годин»)

Дізнавшись, що хтось затіяв битву з часом, не поспішайте розуміти це як своєрідне донкіхотство. Адже це означає те, що людина не встигає щось зробити до терміну і тому дуже поспішає.

Наприклад:
We worked against the clock to finish the project .  (Ми дуже поспішали, щоб закінчити проект до терміну).

let grass grow under the feet (досл. «дозволити траві прорости під ногами»)

Але люди не завжди вміють цінувати час і часто « let grass grow under the feet », тобто починають лінуватися і витрачати час даремно.

Наприклад:
Stop letting grass grow under your feet, Mr. Oblomov! You will miss by sleeping all your life!  (Досить лінуватися, пан Обломов! Ви проспить всю свою жизнь!)

serve time (досл. «обслуговувати час»)

Не подумайте, ще не з’явилося таких специфічних професій, які б мали справу з самим Часом. Змив цього вираз прозаїчніший, адже «служителями часу» називають тих, хто відбуває свій термін покарання у в’язниці.

Наприклад:
This man has been serving time for about twenty years already .  (Цей чоловік сидить у в’язниці ось уже двадцять років).

Не втрачайте час даремно на зубріння граматики. Пройдіть краще  ефективні курси англійської мови , засновані на комунікативній методиці.


Vocabulary:

about –  близько
against – 
 проти
already – 
 вже clock –  годинник (стінні, настільні) easy –  простий, легкий feet –  ступні finish –  закінчувати for –  протягом grass –  трава grow –  рости in –  через is –  є lamb –  ягня let –  дозволяти life –  життя miss by sleeping –  просипaть Mr. –  пан project –  проект serve –  обслуговувати shake –  помах
stop … ing – 
 припиняти ч.-л. робити
tail – 
 хвіст
this – 
 ця, цей
twenty – 
 двадцять
under – 
 під
very – 
 дуже
work – 
 робота
year – 
 рік

Джерело: easyspeak.ru