Чемпіон України Іван Шмуратко посів сьоме місце на п’ятому етапі юніорського Гран прі, що завершився сьогодні в польському місті Гданьськ.
Чудовий виступ у довільній програмі забезпечив 17-річному учневі Марини Амірханової рекордні для нього бали, які він отримав за другий прокат – 131.77 і в загальному заліку – 201.90. Фігурист виглядав у своїй новій композиції ( «Cornerstone» Бенджаміна Клементіна), поставленій Дмитром Дмитренком, переконливо і технічно. Він продемонстрував досить якісний потрійний аксель у каскаді з подвійним тулупом, щоправда, цей стрибок «соло», на відміну від короткої програми, вийшов у нього з помаркою. Чималий «плюс» Шмуратко заробив на потрійному фліпі, але виникли проблеми з потрійним лутцем (неясне ребро) та потрійним сальховом (недокрут). Четверті рівні складності українець отримав від суддів за обертання наприкінці виступу. Був помітним прогрес нашого фігуриста і в артистичній складовій програми.

IMG 2950 d01d8
Переможцем п’ятого етапу ЮГП став росіянин Данило Самсонов – 250.51. Друге місце посів представник Японії Юма Кагіяма – 245.35, третє – Даніель Грассль з Італії – 228.64.
В останній змагальний день довільні програми представили танцювальні дуети. Українці Анна Чернявська та Олег Муратов посіли 11-е місце з підсумковою сумою балів 125.28. Зате за результатами довільного танцю учні харківського тренера Галини Чурілової змогли увійти до першої десятки. Нещодавно створений танцювальний дует, для якого етап ЮГП в Гданьську став лише другим міжнародним стартом, представив видовищний танець з цікавою хореографією під пісні Патрісії Каас та Гару. Порівняно з попередніми змаганнями – міжнародним турніром NRW Summer Trophy в Дортмунді, де Анна та Олег були четвертими, фігуристи помітно додали у техніці, якісно виконали всі елементи, зокрема, їхні твіззли були четвертого рівня.
Виграли змагання танцюристів американці Евонлі Нгуєн/Вадим Колесник – 174.68, друге місце у французького дуету Луасіа Демужо/Тео Ле Мерсьє – 162.70, третє – у росіян Катерини Каташинської/Олександра Васьковича – 162.19.