Юніорський чемпіонат України, що завершився нещодавно в Києві, став значною подією для вітчизняного фігурного катання у цьому нестандартному сезоні. Змагання, проведені в умовах карантину, який безперечно вплинув на підготовку та виступи спортсменів, вочевидь, не надали повної картини стану справ у цій віковій групі. Водночас важливими є коментарі та експертні оцінювання результатів чемпіонату авторитетними фахівцями. Один з них – суддя Міжнародної спілки ковзанярів (ISU), член президії Української федерації фігурного катання професор Ірина Медведєва поділилася з сайтом УФФК своїми думками щодо виступів українських юніорів.

Чоловіче одиночне катання.

«Відразу відзначу, що рівень катання, продемонстрований фігуристами, був не надто високим. Не всім вдалося без втрат для своєї фізичної та психологічної форми підійти до змагань, здебільшого, через ситуацію з коронавірусом. На жаль, навіть у призерів ми не побачили якісного потрійного акселя чи спроб виконати стрибок у чотири оберти, як це спостерігалося, наприклад, в багатьох учасників минулого чемпіонату світу серед юніорів, де я працювала як суддя. У нас цього не було. Звісно, свої сумні корективи вніс ковід. Ймовірно, низка учасників перехворіла і це було видно – їх підводила дихальна система, вони важко доїжджали довільну програму. Я не хочу сказати, що загальні враження негативні, зовсім ні. Є за що похвалити всіх трьох призерів. Достойно виступив учень Олександра Артищенка Федір Куліш, у якого ми побачили потрійні стрибки. Андрій Кокура (тренер Дмитро Дмитренко) на розминці показав шикарний потрійний аксель, шкода, що не зміг повторити його в програмі. Знаю, що фігурист багато працює над цим стрибком, як і над четверним. Добре відпрацьовану програму, зокрема, з чудовими обертаннями продемонстрував переможець чемпіонату Кирило Лішенко (тренер Дмитро Шкідченко). Щоправда, йому не вдалося належним чином виконати деякі стрибки, але судді оцінили його прокат як кращий».

Жіноче одиночне катання.

«Відсутність чинної чемпіонки України Анастасії Шаботової змінила хід боротьби юніорок за найвищу нагороду. Дещо несподівано всіх обійшла 11-річна Катерина Кононенко. Учениця Олександра Артищенка на одному диханні, рівно і практично безпомилково відкатала обидві програми і заслужено отримала золоту медаль.

Я би назвала справжнім відкриттям катання і другої призерки – Марії Андрійчук (тренер Вадим Честаховський), яка справила дуже хороше враження. Фігуристці  вдалося досить чисто відкатати довільну програму і піднятися з четвертого місця, на якому вона перебувала після короткої програми, на друге в загальному заліку. Явно прогресує у своєму  катанні Таїсія Спесивцева (тренери Сергій Баранов та Віталій Єгоров), це було видно і на нинішньому чемпіонаті. Окремо хочу сказати про Анастасію Архіпову, яка повернулася на лід після тривалої перерви. Спортсменка пережила важку травму та довгий період реабілітації, що не могло не позначитися на виконанні нею стрибків, а також обертань, які наша фігуристка виконувала чи не найкраще в світі. Але учениця Марини Амірханової продемонструвала справжні бійцівські якості і заслуговує похвали за свій сильний характер. Я впевнена,  що на дорослому чемпіонаті України Анастасія зможе боротися за високий результат.

Спортивні танці на льоду.

«У танцях вся трійка призерів, як кажуть, на своїх місцях. На висоті були чемпіони – Марія Пінчук/Микита Погорєлов. Цей нещодавно створений дует (тренер Галина Чурілова) надзвичайно гармонійний. Я відзначила цей факт ще на початку сезону на міжнародному турнірі в Будапешті, де була суддею. У Марії та Микити м’яка манера катання і, що дуже цінується в танцях на льоду, хороше дотримання танцювальних позицій під час катання. Варто також сказати, що спортсмени показали по-справжньому танцювальну програму, тобто не було нічого схожого на парне катання, як це буває в інших дуетів. Цікавими програмами порадували одеські танцюристи – Ліка Бондар/Артем Коваль (тренер Олена Онищенко).Вони чудово впоралися з елементами, особливо вдалися їм твіззли. Так само приємне враження справили учні Марії Тумановської-Чайки Мирослава Ткаченко/Андрій Капран, які виконали ритмічний та довільний танці легко, без серйозних помилок. На мою думку, цей дует має хороші перспективи і ми про нього ще не раз почуємо».

Парне катання.

«Єдина спортивна пара на чемпіонаті Віолетта Сєрова/Іван Хобта (тренер Філіп Залевський) цілком впоралася зі своїми завданнями. Що й не дивно, зважаючи на талановитих спортсменів і талановитого тренера. Мене завжди вражає, як  

Філіп готує програми, ніколи не забуваючи про вікові особливості спортсменів. Нова коротка програма його учнів (на музику з кінофільму «Хижі птахи: вражаюча історія Харлі Квінн»-авт.) – просто чудова! Мені здається, що кращої для спортсменів такого віку не створити. Результати співпраці цієї маленької команди зайвий раз підтверджують відому спортивну істину: якщо у своїй професії прогресує тренер, прогресують і його учні».

З результатами змагань можна ознайомитися за посиланням https://ufsf.com.ua/protolkol/SEZON_2020-2021/KIE_CHEMP_JUNIOR_02_02/index.htm