Результати відкритого чемпіонату Дніпропетровської області, які були також першим етапом Всеукраїнських змагань юних фігуристів, засвідчили, що в Україні «на підході» – ціла плеяда яскравих, перспективних спортсменів. Багато учасників показали цікаві програми, досить високий рівень виконання ряду елементів.

Про це заявила голова Дніпропетровського обласного відділення Української федерації фігурного катання на ковзанах Ірина Медіна,коментуючи для нашого сайту підсумки означених стартів, що завершилися в Дніпрі.

ИРИНА МЕДИНА«На нашій «Льодовій арені» ми побачили чимало обдарованих дітей, які за умови належної серйозної підготовки здатні досягти певних успіхів в українському фігурному катанні. Такі перспективи явно простежуються, попри те, що зараз лише початок сезону і учасники ще не набрали потрібної форми», – сказала Ірина Медіна.

У цьому контексті відомий фахівець, яка була також головним суддею змагань, особливо відзначила хлопчиків та дівчаток 2007-2008 та 2008-2009 року народження. Водночас вона зауважила, що під час дніпровських стартів «більшість дітей впоралися із завданнями, які ставили перед ними тренери».

Ірина Медіна проаналізувала, зокрема, технічну складову виступів юних фігуристів. Вона зазначила, що стала помітно вищою якість виконання доріжок та обертань.

«Раніше маленькі діти виступали переважно з базовим та першим рівнем, але були й такі, яким ми ставили другий рівень доріжок. Це дуже радує. Також я би відзначила чисте виконання кроків у ребрах – це чітко простежується у цілого ряду учасників. Приємно, що на максимально допустимий для вікової категорії рівень вони виконують і обертання, причому, це стосується великої кількості фігуристів, які виходили на лід. Тобто, видно, що тренери працюють у цьому напрямі», – наголосила Ірина Медіна.

Однак фахівець не була надто оптимістичною щодо  багатообертових стрибків у програмах юних спортсменів, заявивши, що у частині стрибкових елементів  «хотілося б більшого прогресу».

«Бажано, щоб дівчата, та й хлопці, які виступають в середній, старшій вікових категоріях та за програмою кандидатів у майстри спорту, більше виконували стрибків у два з половиною оберти та потрійних. Поки що ці елементи мало використовуються, більше того, недостатньо навіть тих, хто намагається їх робити. Однозначно на це треба звернути увагу тренерам. Зі свого боку, ми запровадили бонусну систему, за якою фігуристи отримують плюс один бал за чисте виконання стрибка та плюс 0,5 бала – за виконання з невеликим (<) недокрутом. Таким чином, прагнемо стимулювати дітей, щоб вони «йшли» на складні стрибки, були зацікавлені їх робити, не боялися і знали, що навіть якщо буде помилка, вони отримують своєрідну компенсацію у вигляді 0,5 бала. На жаль, не можу сказати, що на цьому першому старті таких спроб виконати складний стрибок було багато. Наприклад, потрійні були у програмах лічених учасників, а серед переможців та призерів з ними успішно впоралися Єва Шульга з Одеси –  потрійний сальхов та потрійний тулуп, Марія Андрійчук з Білої Церкви – потрійний сальхов та потрійний тулуп, Гліб Смотров з Білої Церкви – потрійний лутц та потрійний рітбергер, киянин Кіріл Марсак з Києва – потрійний сальхов та потрійний тулуп, одесит Сергій Соколов – потрійний фліп… Серед молодших дівчаток (2008-2009 р.н.) дуже хороше, я би сказала, яскраве враженння справила харків`янка Дар`я Котенко, яка чисто виконавла усі без винятку елементи, в тому числі два каскади – 2 аксель+2 тулуп та 2 фліп+2 рітбергер», – розповіла Ірина Медіна.

Насамкінець вона зазначила, що успішному проведенню змагань сприяла і їх ефективна організація. «Все було чудово. Єдине, що через  нестачу льоду та щільний графік церемонія нагородження проходила у залі хореографії. Наступного разу докладемо усіх зусиль, щоб ця подія була більш святковою і надовго запам`яталася юним учасникам», – підсумувала Ірина Медіна.