1 вересня в Україні повсюдно відзначають День Знань! Вітаємо всіх учнів і вчителів! А як же справи йдуть у Великобританії? Як святкують там початок навчального року?

Перше, що варто відзначити, що в Шотландії (нагадаю, що Великобританії розділена на 4 великі частини – Англія, Шотландія, Уельс і Північна Ірландія) на відміну від решти країни діти йдуть в школу раніше, ще в серпні. Так що для них новий навчальний рік вже йде повним ходом. Але літні канікули у шотландських діточок теж почнуться раніше (приблизно 25 червня, а не в середині липня як у інших). Чому це так? Є міф, що раніше дітей залучали до робіт в полі, тому навчання доводилося зрушувати. Але ось до кінця неясно, чим конкретно діти повинні були займатися в кінці червня – сіяти пізно, а збирати урожай ще рано. Не будемо гадати, просто візьмемо до уваги, що в Шотландії свій навчальний рік.

До речі, школи в різних районах починають працювати теж в різні дні. Хтось почав вчитися 16 серпня, інші – 18го. На розсуд місцевої влади. 

А ось в Англії діти вчилися аж до 23 липня в більшості шкіл. В Уельсі навчальний рік теж закінчився пізніше, ніж в Шотландії – 17 липня. Ось і почнуть маленькі англійці і валлійці (жителі Уельсу) пізніше. Орієнтовно 1 вересня плюс-мінус один день. Знову ж в різних школах можуть бути різні дати. 

У Північній Ірландії біля дітей найдовші канікули в порівнянні з іншими частинами Великобританії. Школярі відпочивали 2 повних місяці, починаючи з 1 липня. Ну а сьогодні відправляються в новий навчальний рік. Знову ж точну дату краще уточнити департаменту освіти Сполученого королівства (Department of Education). 

Що стосується США, там навчальний рік почався в середині серпня або раніше приблизно для половини дітей. Для інших навчання почнеться не пізніше 2 вересня. 1 вересня в країні відзначають Labour Day – День праці (аналог нашого 1 травня).  

Гаразд, початок у всіх різне, але а далі-то? Банти, лінійка, свято … Як би не так. Перший навчальний день, на яку б дату він не випав в будь-якому з перерахованих місць, є звичайним шкільним днем. Ніяких пишних букетів вчителям, ніяких торжеств. Просто, спокійно, без зайвої суєти і метушні. Може дітям так і краще, як думаєте?   

Джерело: easyspeak.ru