Знайоме відчуття: вчиш-вчиш англійську, а вона як була чужою, так і залишилася? Або доклали масу зусиль, наполегливо працюєте, але просування не настільки помітно, як хотілося б. У чому ж справа? Можливо, ви рухаєтеся не в ту сторону. Якими шляхами до хорошогї англійської точно не прийдеш? Ось 10 з них.

1. Тягар не по силам

Не боятися труднощів – прекрасна риса, але потрібно порівнювати свої сили. Підбирайте матеріал (відео, аудіо, текст) у відповідності зі своїм рівнем. Може здатися, що сучасний серіал дасть вам більше «живого» мови, ніж навчальні ролики. Однак є межа, після якого заняття стають марні. Якщо більша частина матеріалу зрозуміла, можна до нього приступати. Якщо ви навіть сенс відчуваєте насилу, то краще вибрати щось простіше.

2. То густо, то пусто

Мало хто займаються мовою регулярно (в ідеалі – щодня), нарікаючи на брак часу. Найвідповідальніші намагаються компенсувати частоту тривалістю: раз в тиждень, зате засісти на півдня. Але мозок влаштований так, що йому необхідні більш часті заняття, нехай менш тривалі, інакше знання засвоюються ненадовго.

3. Перфекціонізм

Прагнення до ідеалу добре до тих пір, поки ви рухаєтеся. Але багато хто стоїть на місці, боячись, що так його і не досягнуть. «Ось наберу достатній словниковий запас, тоді почну спілкуватися з носіями.» «У мене жахлива вимова. Коли доведу його до пристойного рівня, перейду до мовної практиці. »Вся заковика в тому, що саме практика дозволяє зробити і те, і інше. Боячись спілкуватися, ви ходите по замкнутому колу.

4. Погоня за примарою

Привид ідеального методу змушує вас кидатися з одного боку в бік. Звідусіль чути критика старих добрих методів вивчення. Ви готові бігти за кожним, хто обіцяє миттєвий результат практично без зусиль. Тільки пошук і освоєння цих новомодних методик, на ділі виявляються черговий обманкою, забирає багато часу. Нагадуйте собі приказку про рибку в ставку, кожен раз, коли захочеться повірити в чарівний секретний метод.

5. Крок вправо, крок вліво – розстріл!

Одна зі складностей перекладу з одного на іншу мову – застрявання в словах, коли людина намагається перевести кожне окреме слово, а не передати сенс. Виникають довгі паузи в промові, лист займає багато часу. До того ж багато стійкі вислови не мають еквівалента в іншій мові, в них потрібно передавати саме посил.

6. Підручники – в топку!

Тільки ледачий не лає зараз підручники. Навіщо сидіти над книгою, коли є фільми ?! Але все розважальні методики – це тільки доповнення, які без міцного каркаса граматики не можуть скласти єдине ціле і розвалюються на нескладні фрагменти. Вибирайте сучасні автентичні підручники для свого рівня мови в якості бази.

7. В рабстві теорії

Цей шлях – протилежність попереднього. Деякі не можуть відірватися від підручника, підходять до мови не як до живої матерії, якої він і є (він гнучкий, але «карає» за погане ставлення до себе, змінюється з часом), а як до зводу правил і заборон. Таке сприйняття заважає побачити логіку мови, зрозуміти менталітет носіїв. Без цього мова все одно буде здаватися штучною. Потрібно приділяти достатньо уваги «живому» мови, намагаючись відчути його.

8. Вічний пошук мотивації

А так вона важлива? Для постановки мети у вивченні мови і початку дій – безумовно. Однак на далеких дистанціях її цілком може замінити звичка вчити мову. Якщо зробити ставку на мотивацію, то при перших труднощах захочеться все кинути, а потім доведеться почати заново (якщо мова об’єктивно потрібен, питання буде вставати знову і знову) з втратою напрацьованого.

9. Слово vs Фраза

Погоня за кількістю слів нерідко обертається тим, що вони осідають в пасивному словнику, а ви так і не починаєте говорити краще. Виходом буде розширення лексикону за рахунок фраз, а не слів. Вони і запам’ятовуються легше, і в пропозиції складаються швидше.

10. Нехай мене навчать!

При заняттях з викладачем багато хто вважає, що самі уроки вже повинні дати результат, а в решту часу напружуватися не обов’язково. Але мова вимагає і самостійної роботи, причому щоденної. Жоден викладач не вивчить англійську за учня, тим більше якщо той ігнорує домашні завдання.

Якщо ви на одному з цих помилкових шляхів, терміново вирулювати на правильну дорогу! Там вас чекає напружена робота, але зусилля будуть витрачені не даремно, а бажаний результат прийде швидше.

Автор:  Євгенія Кузнєцова

Джерело: englishteacup.org