Мова тіла надзвичайно важлива при спілкуванні і може сказати про вас набагато більше, ніж сказані вами слова. Тому краще позбутися деяких невербальних звичок, які ми часто не помічаємо за собою, на відміну від наших співрозмовників.

1. НЕ ЙОРЗАЙТЕ

Як каже Тоня Рейман (Tonya Reiman), експерт з мови тіла і автор книги «Влада міміки і жестів. Як досягти успіху в справах і в житті», йорзання видає ваше хвилювання та невпевненість. Навряд чи це ті якості, які ви хочете продемонструвати співрозмовнику.

2. НЕ СМИКАЙТЕ ВОЛОССЯ

Постійні дотики до волосся не тільки відволікають, але і з часом завдають шкоди вашій шевелюрі. Краще крутіть у руках м’ячик для зняття стресу.

3. НЕ СХРЕЩУЙТЕ РУКИ

Багато хто приймає таку позу і горбиться просто тому, що не знає, куди подіти руки. У співрозмовника може скластися враження, що ви намагаєтеся закритися, а це викликає недовіру. Намагайтеся під час розмови завжди тримати долоні на увазі. Коли співрозмовник не бачить ваші руки, йому здається, що ви щось приховуєте.

4. НЕ ПЕРЕСТАРАЙТЕСЯ З ЖЕСТИКУЛЯЦІЄЮ

Жестикулювати чи ні? Це питання складне. Деякі під час розмови зберігають повну нерухомість, інші, навпаки, крутяться і розмахують руками.

Консультант по поведінці Ванесса ван Едвардс (Vanessa Van Edwards) зазначає, що жестикуляція — ефективний спосіб заволодіти увагою слухачів. Головне — уникати жестів, які можуть збити з пантелику. Не показуйте пальцем, не диригуйте уявним оркестром і уникайте зовсім вже постановочних жестів.

5. НЕ ШАРКАЙТЕ НОГАМИ

Люди часто судять про інших по першому враженню, і навіть хода може сильно вплинути на думку, що про вас складеться. Намагайтеся ходити впевнено і ні в якому разі не шаркайте ногами.

6. НЕ ЗАБУВАЙТЕ ПОСМІХАТИСЯ

Посмішка демонструє впевненість, відкритість і теплоту. Крім того, вона змушує співрозмовника посміхнутися у відповідь. Людина, яка не усміхається під час бесіди, можуть порахувати похмурою або замкнутою.

7. НЕ ПРОЯВЛЯЙТЕ НЕУВАЖНІСТЬ

Ніщо так не дратує, як людина, яка явно не слухає співрозмовника.

Так, деякі люди по натурі неуважні. І у вас дійсно може бути багато справ. Тим не менш намагайтеся тримати бажання постійно перевіряти свій телефон або дивитися на годинник під контролем. Інакше вас вважатимуть невихованим або бездушним.

8. НЕ СУТУЛЬТЕСЯ

Стійте прямо. Сутулість надає вам невпевнений вигляд і шкодить спині.

9. ПІДТРИМУЙТЕ ЗОРОВИЙ КОНТАКТ

Це ще одна звичка, в якій важливо дотримувати помірність. Занадто пильний погляд викличе у вашого співрозмовника дискомфорт, але відсутність зорового контакту можна вважати за ознаку ворожості або невпевненості в собі.

10. НЕ СИДІТЬ НЕРУХОМО

Звичайно, не треба під час розмови крутитися і соватися, але і в крайнощі впадати не варто. Повна нерухомість послужить сигналом про те, що ви не зацікавлені у думці мовця.

Замість цього спробуйте повторити позу співрозмовника. Не копіюйте її повністю, це може образити, а спробуйте перейняти деякі жести і вирази обличчя.

11. СЛІДКУЙТЕ ЗА ТИМ, ЩОБ ВАШІ ВЕРБАЛЬНІ І НЕВЕРБАЛЬНІ СИГНАЛИ ЗБІГАЛИСЯ

Вчені з Університету святого серця в Коннектикуті присвятили відносинам вербальної та невербальної комунікації окреме дослідження (Amy Van Buren The Relationship of Verbal-Nonverbal Incongruence to Communication Mismatches in Married Couples).

І хоча воно проводилося тільки серед одружених пар, результати цілком універсальні. Коли вербальне і невербальне повідомлення не збігаються, невербальні сигнали несуть основний емоційний посил. Тому завжди стежте за тим, щоб ваші вербальні і невербальні сигнали збігалися.

Джерело: lifehacker.in.ua