Кожен хто вивчає англійську мову знає, що її потрібно постійно підтримувати. Але у нас не завжди є можливість приділяти заняттям мовою досить багато часу.

Особливо гостро це відчувається влітку, в період відпусток і відпочинку.

Але, звичайно, ніхто не хоче втрачати всі набуті знання і навички і заново починати своє навчання після перерви.

Що ж робити?

У статті я розповім вам про 15 простих способи, які допоможуть вам підтримувати свою англійську мову, навіть якщо у вас зовсім мало часу.

Чому важливо підтримувати англійську мову?

Дуже часто людина, досягнувши певного рівня англійської мови, вирішує зробити перерву в навчанні. Однак перерви можуть погано позначитися на вашому рівні знань і на придбаних навичках.

Мова забувається набагато швидше, ніж запам’ятовується. Причому чим нижче ваш рівень знань, тим швидше ви можете втратити набуті навички.

Погодьтеся, дуже прикро забути все, у що було вкладено стільки сил, часу і грошей.

Але вихід є.

Вам не обов’язково виділяти цілу годину на заняття англійською, ви можете це робити в перервах між справами. Наприклад, поки їдете на роботу, готуєте їжу, ходите по магазинам і т.д.

А якщо ви візьмете в звичку робити англійською то, що ви робили на російській, то вам взагалі не доведеться шукати час на окремі заняття мовою.

Давайте розглянемо як.

15 простих способів підтримувати англійську мову

 1. Дивитися відео на youtube англійською мовою

На youtube зібрані мільйони відео як професійних, так і розважальних. Ви можете вибрати те, що цікаво саме вам і підписатися на цікавий вам канал.

Наприклад, якщо ви захоплюєтеся здоровим харчуванням, підпишіться на блогера, який розповідає про те, як харчуватися правильно, і показує приготування корисних страв.

Якщо ви любите подорожувати, підпишіться на блогера-мандрівника, що знімає відео про незвичайних місцях, в яких він побував.

Ви захоплюєтеся дизайном? Знайдіть канал, на якому розповідають, як оформити свою квартиру або як робити круті речі для інтер’єру своїми руками і т.д.

2. Слухати подкасти

Подкасти – невеликі аудіо файли на різні теми. Ви можете слухати їх поки добираєтеся на роботу і назад.

Причому ви можете вибрати ті подкасти, які цікаві саме вам: спорт, виховання дітей, мистецтво і т.д. Це допоможе не тільки підтримувати мову, а й отримати цікаві вам знання.

Сайт в тему:  Learnenglish.british council 

3. Дивитися серіали

Якщо ви дивитеся серіали, дивіться їх в оригіналі англійською мовою. Це буде тренувати ваш навик, до того ж вам не доведеться чекати, поки що вийшла серію переведуть на російську мову.

Сайт в тему  Ororo.tv

4. Дивіться англомовне телебачення

Замість того щоб дивитися телевізор на російській мові, робіть це англійською. Вибирайте те, що цікаво вам: новини, передачі про природу, подорожі, моду і т.д.

5. Слухайте радіо англійською мовою

Можете включати англомовне радіо, поки збираєтеся на роботу вранці. Головне звертайте увагу на те, що говорять радіоведучі. Якщо ви будете включати його заради “фону”, то користі не буде.

Сайт в тему: Bbc.co

6. Пишіть списки англійською мовою

Майже кожен з нас пише списки. Це може бути список справ англійською, список покупок або план підготовки до дня народження.

Все це ви можете робити на англійській мові.

7. Виконуйте невеликі вправи

Наприклад, ви можете знайти такі вправи у нас в блозі. Це 5-6 пропозицій, спрямованих на певну тему, які необхідно перевести. При цьому ми обов’язково їх перевіримо і напишемо ваші помилки.

8. Шукайте інформацію англійською мовою

Всі ми шукаємо інформацію в інтернеті, будь то відгуки про цей готель або новий рецепт. Коли ви шукайте щось в пошуковику, привчіть себе робити це англійською мовою.

Майже 80% інформації пишеться англійською мовою, тому якщо ви не можете щось знайти російською мовою, то спробуйте пошукати англійською. Ви обов’язково знайдете потрібну інформацію.

9. Підпишіться на навчальну розсилку

Вивчайте нові слова і розмовні вирази, підтягуйте граматику і дізнавайтеся поради з вивчення мови з цікавою розсилку. В цьому випадку вам не доведеться витрачати свій час на пошук в інтернеті вправ і цікавих статей. Вам потрібно тільки відкрити лист і прочитати.

Розсилки зазвичай приходять з певною періодичністю, так що отримувати інформацію ви будете регулярно.

На нашу розсилку ви можете підписатися під статтею.

10. Читайте статті на англійській мові

Ви можете читати нову інформацію, що відноситься до вашої сфері діяльності. Читаючи статті по маркетингу, освіти, сфері IT і т.д. ви зможете не тільки підтримувати мову, але і дізнаватися новинки і бути першим у вашій області діяльності.

Якщо для вашої роботи немає корисної інформації на англійській мові, читайте розважальні статті про моду, домашніх тварин, кіно і т.д.

11. Підпишіться на твіттер / інстаграм цікавого вам людини

Наприклад, це може бути інстаграм мандрівника, викладати фотографії і невеликі опису цікавих місць на англійській мові. Або твіттер англомовного актора / співака, який вам подобається.

12. Грайте в ігри на англійській мові

Якщо ви граєте в ігри, то напевно знаєте, що більшість з них англійською мовою. Ви можете поєднати приємне з корисним, грати і читати діалоги з ігор на англійській мові або завантажити собі гру по тренуванню слів в телефон. Також ви можете тренувати навик листи, спілкуючись з гравцями в загальних чатах.

13. Розмовляйте самі із собою

Це ефективний спосіб, про який знають лише деякі, хоча він дуже простий!

Адже не завжди є поруч людина, з якою можна поговорити на англійській мові. Тому людям важко тренувати навик «говоріння».

Ви можете тренувати його самі. Наприклад, розповідайте англійською мовою самі собі перед сном, як пройшов ваш день.

14. Відвідуйте розмовні клуби

У розмовних клубах ви не тільки потреніруете мова, але і знайдете друзів-однодумців і весело проведете час.

Наприклад, у нас є є спеціальна річна програма Summer Talk – розмовні тренування в форматі вільного спілкування, обговорення фільмів і дискусій на різні теми англійською мовою. Приділяючи всього 4 години на тиждень, ви зможете, не відкладаючи літніх планів, не тільки зберегти досягнутий рівень, а й поліпшити вас розмовний навик.

15. Думайте англійською мовою

Наприклад, поки їдете на роботу, подумки описуйте людей поруч з вами: як вони виглядають, у що одягнені, чим займаються. Описувати вулиці, по яких ви йдете. Таким чином, ви будете привчати себе думати англійською мовою.

Отже, щоб підтримувати свою англійську, вам необов’язково витрачати на це багато часу. Потрібно просто вписати англійську мову в повсякденне життя або виділити трохи часу на тренування. Почніть робити це прямо зараз, виберіть будь-який спосіб і потренируйте ваш англійська!

Джерело: easyspeak.ru