Погана вимова є однією з причин, через які люди соромляться говорити англійською мовою. До того ж помилки у вимові створюють труднощі в розумінні для вашого співрозмовника.

Звичайно, найкращий варіант – це поставити гарне вимова з самого початку навчання. Адже позбавлятися від помилок і переучуватися вимовляти слова і звуки набагато складніше, ніж привчити себе робити це правильно. 

Чому важливо мати правильну вимову при вивченні англійської

Вимова – це те, як ми вимовляємо звуки, які складаються в слова.

В англійській мові багато слів, які звучать майже однаково. Якщо ви скажете слово неправильно, то ваш співрозмовник не зрозуміє вас або зрозуміє не так.

наприклад:

Lose [luːz] / [лууз] – втратити, програти

Loose [luːs] / [Луус] – вільний, широкий

This dress is loose .
Це плаття вільний / широке (а не lose – втрачено).

Переучуватися вимовляти звуки і слова набагато складніше, ніж просто звикнути вимовляти їх правильно. Саме тому над вимовою потрібно починати працювати з самого початку. Що ж для цього потрібно робити?

Просто дотримуйтесь 5 порад нижче.

5 порад, як поставити і поліпшити вимову

Тож почнемо:

Порада №1: Визначтеся, яке вимова вам більше подобається

Американський і британський англійський відрізняються різним використанням деяких слів.

Наприклад, американці кажуть movie, а британці – film.

Але різниця є не тільки у використанні слів, але і у вимові.

Наприклад, слово tomato – “помідор”. Американці скажуть – [томейто], а британці – [Томато].

У більшості словників прослухати, як вимовляється слово можна в двох варіантах: американському і британському. Виберіть те вимова, яке вам більше подобається.

Порада №2: Тренуйте вимова окремих звуків

Ми починаємо вчитися вимовляти слова саме з звуків.

Кожна мова має свій набір звуків. Англійські звуки відрізняються від російських.

Промовляючи їх, потрібно складати губи, тримати язик певним, незвичним нам чином. Саме правильне виконання цих рухів – ключ до хорошого вимови.

Допомогти вам дізнатися, як правильно вимовляти звуки, може викладач англійської. Слідкуйте за його ротом, коли він вимовляє звук, намагайтеся повністю повторювати всі рухи за ним.

Якщо у вас немає можливості займатися з викладачем, вам допоможуть навчальні відео. Обов’язково повторюйте руху мови і м’язів рота, адже просто перегляд відео не навчить вас правильно вимовляти звуки. Для того щоб навчитися робити це, потрібні тренування.

Ваші м’язи рота, язик, губи повинні запам’ятати правильні рухи, і тоді ви будете вимовляти звуки на автоматі, не замислюючись, як саме скласти губи, поставити мову і т.д.

Порада №3: ​​Вчіть слова правильно

Коли ви вчите нові слова дуже важливо з самого початку запам’ятати правильну вимову. Для цього вам треба обов’язково послухати, як вимовляється слово.

В інтернеті можна знайти безліч англійських словників, в яких є функція прослуховування слів (наприклад, Oxford Dictionary ). Щоб почути, як вимовляється слово, вам потрібно натиснути на спеціальний значок.

Прослухайте слово багато разів, щоб точно вловити, як воно звучить.

Тепер, коли ви знаєте, як вимовляється слово, кілька разів скажіть це слово вголос. Робити це потрібно чітко і голосно, намагаючись повністю повторити прослуханий. Так ви звикнете до вимови слова і не будете боятися сказати його.

Порада №4: Слідкуйте за наголосом та інтонацією

Звертайте увагу не тільки на те, як вимовляються звуки, але і на те, куди ставиться наголос, тобто яку частину слова або пропозиції ми виділяємо голосом.

Постарайтеся вимовити пропозицію з правильною інтонацією. Інтонація – манера вимови, що відображає почуття мовця. 

Згадайте, як ви вимовляєте пропозиції російською мовою. Те ж саме повинно бути і в англійській мові.

Виберіть найбільш значущі частини вашої пропозиції. Ці слова будуть ударними в реченні.

Також зверніть увагу, що кожне речення має свою інтонацію – якщо ви стверджуєте щось, то треба голос знизити до кінця пропозиції (Не гучність, а саме інтонацію). Якщо ви задаєте питання, робіть це з питальній інтонацією, тобто підвищуючи голос в кінці речення.

Порада №5: Працюйте не тільки над правильністю, але і над швидкістю

Ви повинні говорити досить швидко. Однак ця швидкість повинна бути природною для вас (так само, як ви говорите рідною мовою). Не варто намагатися сказати пропозицію як скоромовку.

Щоб відпрацювати швидкість вимови, вам потрібно вимовляти фразу все швидше і швидше. 

Причому на початку, ви можете спробувати поєднати тільки окремі слова. Зробіть так, щоб вони звучали природно і плавно перетікали одна в одну. Коли ви зробили це з кількома словами в реченні, переходите вже до всього речення.

Отже, ці 5 порад допоможуть вам поставити правильну вимову. Пам’ятайте, що чим більше ви тренуєтеся, тим кращий результат отримаєте. Не соромтеся говорити: чим більше ви практикуєтеся, тим комфортніше себе почуваєте при розмові. 

Джерело: easyspeak.ru