“Що що? Повторіть ще раз! », – скільки разів ви чули таке на свою адресу?

Люди, які говорять зі стійким іноземним акцентом, виглядають менш розумними і знаючими мову, ніж це є насправді. Цьому є цілком логічне пояснення. Важко спілкуватися з людиною, коли його мова схожа на невиразну кашу і немає впевненості, що тебе правильно зрозуміли.

Вимова – це один з найбільш складних розділів в англійському. У мовних вузах на постановку правильної вимови витрачають цілий рік. Але в житті дорослої людини, який поставив собі за мету вивчити англійську, зазвичай немає стільки часу.

І все ж в англійській є ряд звуків, які геть-чисто відсутні в російській. Що робити, щоб прокачати свою вимову і не померти з нудьги в процесі?

Ми пропонуємо вам 6 кроків, які допоможуть вам прокачати вимову і почати звучати як носій мови.

1. Вчіться слухати і чути.

Перш ніж ви навчитеся правильно говорити, не завадило б навчитися чути. Погодьтеся, на слух новачкові досить складно розрізнити між собою slip і sleep, сhin або shin. Якщо ви навчитеся вловлювати різницю, то вам легше буде і вимовляти ці слова по-різному.

Існує таке поняття як мінімальні пари. Наприклад, слова ship і sheep, тобто вони розрізняються лише одним звуком. Ось тут ви можете потренуватися : спочатку клікайте, щоб прослухати пропозиції зі схожими словами, а потім перевірте себе в розділі “Quiz”.

2. Звертайте увагу, як рухаються рот і губи.

Коли ви говорите, ваш рот рухається. Від того, як він рухається, залежить те, як ви вимовляєте слово.

У рідній мові ми на це абсолютно не звертаємо уваги і просто говоримо. Щоб звучати правильно іноземною, все ж варто приділити цьому увагу.

  • Використовуйте дзеркало. Це найпростіший спосіб побачити, що робить ваш рот, коли ви говорите.
  • Поставте палець перед губами, як ніби ви зібралися сказати тссс! Спробуйте відчути, як рухаються ваші губи, коли ви вимовляєте слова.

Спостерігайте за іншими і звертайте увагу, як рухаються їх рот і губи. Дивіться цікаві фільми і спробуйте повторювати за улюбленими акторами.

Звертайте увагу на свою мову.

Головна різниця між “rice” і “lice” – це положення мови. Щоб поліпшити свою вимову, навчитеся думати, як рухається мову, коли ви вимовляєте ті чи інші звуки.

Найскладніші звуки для неносителей англійської – це “l”, “r” та “th”. Секрет їх вимови укладений в правильному положенні мови. В інтернеті існує багато відео, які допоможуть вам прояснити ситуацію.

Якщо все одно не виходить, то запитайте кого-то, хто добре говорить по-англійськи. Попросіть вимовити якесь слово з цим звуком, а потім пояснити вам, яке становище було у мови. Повірте, вони теж про це ніколи раніше не думали!

4. Використовуйте підкасти та відео.

Підкасти та відео істотно полегшують життя. Величезний плюс, що навчальних матеріалів з правильної вимови у вільному доступі в інтернеті зараз море. Але це і величезний мінус, тому що хочеться знайти самий-самий корисний ресурс, а в підсумку на самі заняття взагалі не залишається ні часу, ні бажання.

Якщо вас цікавить американський варіант англійської, то спробуйте навчальні відео на каналі Rachel’s English . Якщо більше любите підкасти, то хорошу добірку ви знайдете тут .

5. Записуйте себе.

Використовуйте камеру, щоб побачити, як рухаються ваш рот і губи, коли ви говорите англійською. Коли ви працюєте над вимовою, то важливо не тільки чути, ак ви говорите, але і бачити.

Знайдіть невеликий епізод з улюбленого фільму і спробуйте повторити пару пропозицій за головним героєм. Запишіть себе і порівняйте два записи: що вийшло, а що ні. Спробуйте ще і ще раз.

6. Практикуйтеся.

Напевно ви знаєте, що “Practice makes perfect!”. Тому практикуйтеся! Якщо у вас немає знайомого, який також завзято взявся б за вивчення іноземної, тоді шукайте однодумців в інтернеті. Наприклад, в допомогу ресурс Language Exchange , де ви можете знайти англомовного співрозмовника, який вивчає російську, і допомагати один одному тренувати вимову.

Вимова так само важливо, як розширення словникового запасу або граматика. Мабуть, не варто витрачати рік, щоб домогтися “ідеального” вимови і звучати так, як ніби ви працюєте диктором на каналі BBC. Але звучати досить добре, щоб вас розуміли носії і не говорили «Що-що? Повторіть ще раз! », Все-таки варто  навчитися.

Автор: Марина Солодухіна

Джерело: englishteacup.org