Один із найстаріших видів спорту

5 березня 1878 року проводилися перші змагання  в Росії з фігурного катання.

Фігурне катання є одним з найстаріших видів спорту, включених в програму Олімпійських ігор.

У 1908 році в Лондонських Олімпійських іграх з'явився і був представлений новий вид спорту - фігурний спорт на ковзанах. Другою появою фігурного катання в Олімпіаді стало включення його в програму літніх ігор в Антверпені в 1920 році, а з 1924 року в Парижі вже міцно вкоренилося в програмі всіх олімпійських ігор.

У Лондонських іграх 1908 року відразу в історії Росії олімпійським чемпіоном стає Микола Панін. Він здобув перемогу в змаганнях «спеціальні фігури».

А в 1976 році на Олімпійських іграх в Інсбуркзі в програмі з'явилися спортивні танці на льоду. Перемогу в цій олімпіаді з цього виду спорту здобули радянські танцюристи - Л. Пахомова і А. Горшков.

Програма Олімпійських ігор включає в себе танці на льоду, парне катання і індивідуальне катання жінок і чоловіків, при цьому розігрується 4 комплекти основних нагород.

Індивідуальне (одиночне) катання включає в себе виконання довільної і короткої програми. Коротка програма - виконання 7 основних елементів, обов'язкових для всіх фігуристів. Довільна програма - поєднання основних елементів фігурного катання, скомпонованих в єдиний номер під музику. Ця програма розробляється самими фігуристами, їх тренерами, підбір музики і постановка танцю виконується хореографами.

У парному катанні пріоритет віддається синхронним рухам. Правильно збалансоване, послідовне виконання обов'язкових елементів, зроблене в унісон з партнером - практично гарантований запорука успіху спортивної пари на змаганнях.

Спортивні танці включають в суддівство оцінку за артистизм. Це критерій сценічної майстерності спортсменів, але він так само дуже впливає на середній показник при підведенні підсумків. Ритм, чуттєвість, повне потрапляння в такт музиці обома партнерами, дає парі неймовірні шанси на успіх.

З 2011 року спортивні танці на льоду в будь-яких змаганнях проходять в два етапи - обов'язковий і оригінальний танець. Заявлений обов'язковий танець визначається ІСУ на весь сезон, і триває сьогодні 2 хвилини 50 секунд. Довільне катання сьогодні практично не змінилося. Уміння партнерів виразно піднести танець, спираючись на характер своїх персонажів і показуючи майстерність - це основні критерії прийняття матчів у змаганнях.

Для можливості залишити коментар потрібно зареєструватися.

2016 ©Української федерації фігурного катання на ковзанах.

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на ufsf.com.ua.

ідеї для бізнесу, бізнес проекти