«ГОЛОВНЕ НЕ ПЕРЕМОГА, А УЧАСТЬ»

18699930 1346060545486845 3859097306291132288 n copy

Дуже багато людей здивовано запитують, навіщо в дорослому віці займатися фігурним катанням. Я навіть не знаю, що відповісти: нікого ж не дивує, що люди ходять в басейн, бігають марафони або для душі грають з друзями в хокей. Але щодо фігурного катання чомусь досі є стереотип, що цим потрібно займатися в дитинстві, а потім вже безглуздо, марно і навіть нерозумно. Я так не вважаю.

Якщо говорити про результати, які можна продемонструвати іншим, - то навчитися впевнено і красиво ковзати можна в будь-якому віці, присвячуючи цьому години три в тиждень протягом декількох років (комусь вистачає двох, комуcь  п'яти), за умови, що ковзани професійного рівня і хоча б частину занять проходить з тренером. Це просто красиво. І в якийсь момент приходить розуміння, що ти вже трохи можеш танцювати на льоду.

Міжнародний союз ковзанярів (ISU) став займатися напрямком аматорського фігурного катання кілька років тому, з 2005 року ISU щорічно проводить чемпіонат світу серед дорослих любителів International Adult Figure Skating Competition. Всі ці роки він проходив в Оберстдорфі (Німеччина). В Україні любительське фігурне катання теж дуже популярне. Дорослі, юнаки і діти, які займаються фігурним катанням не заради перемог на Олімпійських іграх, мають право на свято. Таким святом для справжніх фанатів свого улюбленого виду спорту завжди були і залишаються змагання. На них збираються, знайомляться і спілкуються захоплені люди, для них дійсно працює принцип П'єра де Кубертена «Головне не перемога, а участь»!

Отже, будемо знайомитися з українськими дорослими аматорами. І почнемо ми наше знайомство з чарівних і неперевершених спортсменок, які планують прийняти участь у Чемпіонаті світу серед дорослих любителів International Adult Figure Skating Competition 2018, який відбудеться у німецькому Оберстдорфі у травні.

В минулі вихідні на ЛА "Салтівський лід", що у м.Харкові, відбулися аматорські змагання Kharkiv Open Cup, де змагалися дорослі аматори. І після льодових баталій ми поспілкувалися з дівчатами, які планують представляти нашу країну в Оберстдорфі - Юлією Алещенко, Оленою Злобінцевою та Дарією Яковенко.

Юлія Алещенко:

- вперше стала на ковзани в 36 років;

- за освітою фахівець з управління;

- тренується у харківського спеціаліста Олени Лоленко, тренувальна база - "Шато Лєдо"

 viber image1 copy copy

Олена Злобінцева:

- займається фігурним катанням майже 10 років, вперше стала на ковзани в 35 років;

- за освітою медичний фахівець, працює косметологом;

- тренується у харківського спеціаліста Юлії Дунь, тренувальна база - ТРЦ "Дафі"

- хобі - "стрейчинг"

18767866 1346060742153492 9192528927986304673 n

 

Дарія Яковенко:

- займається фігурним катанням майже 10 років, вперше стала на ковзани в 21 рік;

- за освітою фахівець з економіки, працює на посаді керівника відділу продажів;

- тренується у харківського спеціаліста Юлії Дунь, тренувальна база - ТРЦ "Дафі"

28313769 10156236054799664 472754695 n

 

Дівчата, оскільки Ви вже не перший раз будете приймати учать у Чемпіонаті світу, які у Вас враження про Оберстдорф?

Олена: Це незабутня атмосфера і можливість познайомитися з фігуристами з усього світу. У тому році в змаганнях брало участь понад 600 фігуристів з 21 країни. Безумовно це безцінний досвід, багато чого можна побачити і повчитися.

Дарія: Коли ми приїхали вперше на Чемпіонат Світу я була вражена теплоті і дружній атмосфері відносин. Ти потрапляєш не до суперників, а у велику міжнародну сім'ю захоплену одним хобі.

Що можете сказати про своїх суперників?

Олена: Дуже дивують і захоплюють своїм катанням фігуристки з Америки, Англії і як не дивно Польщі - для мене це найцікавіші прокати. Дуже давно захоплююся катанням Маргарити Старостиної із Санкт-Петербургу.

Дар'я: Ви знаєте, мені здається що нас всіх складно назвати прям суперниками. Звичайно дух змагань він завжди присутній, завжди хочеться бути краще ніж ... але це все залишається на льоду, в житті ми всі друзі, ми спілкуємося і поза льодом. Після першої подорожі в Оберстдорф у мене з'явилося безліч друзів з усього світу, з різних категорій. Було дуже приємно, коли в минулому році, дівчата з моєї категорії привезли мені іменні подарунки на виступ, а багато хто після виступу підходили вітали, дарували сувеніри. І це суперниці )))

Чи є для Вас авторитети у фігурному катанні?

Олена: В українському катанні подобаються наші маленькі зірочки, ті яких бачиш кожен день і розумієш як вони працюють за для високих досягнень. А ще звичайно ж Альона Савченко з якою ми познайомилися в Оберстдорфі, де вона тренується.

Дарія: І на льоду і в житті, я намагаюся не мати кумирів. Так що авторитетів у мене немає. Я можу рівнятися і слухати свого тренера, вчитися у нього. Але при цьому хочеться мати своє обличчя. Якщо говорити про професійні фігуристів, то звичайно свої любимчики є - це Альона Савченко і Бруно Массо в парах, Хав'єр Фернандес в чоловічому одиночному катанні. Але не можна ж всерйоз рівнятися на спортсменів такого рівня.

18557434 1342186262540940 4621182852947693110 n

Що для Вас найскладніше у фігурному катанні?

Олена: Найскладніше вивчити для мене аксель і подвійні стрибки, тому що не завжди внутрішнє здоров'я дозволяє тобі робити такі подвиги і заважає внутрішній страх самозахисту, який притаманний дорослим фігуристам, чого часто немає у дітей

Дарія: Для мене напевно найскладніше це ковзання, дається зовсім надсилу. А ще я б хотіла вміти справлятися з нервами на стартах. Це взагалі майже ніколи не виходить на 100%.

Чи важлива для Вас підтримка рідних і друзів, глядачів?

Дарія: Якщо чесно, я не люблю коли приходять мої рідні і знайомі на старт. Я чомусь починаю переживати сильніше. Мені перед стартом потрібно 5 хвилин тиші і тренер за бортиком, більше бажано нікого. Що стосується глядачів в цілому, то я намагаюся не звертати великої уваги скільки їх на трибунах і чи є взагалі. Але безумовно мені важлива підтримка рідних поза змаганнями. Мені важливо коли вдома цікавляться як пройшло тренування, як поставлена програма, як я відкаталася, які взагалі успіхи. Слава Богу що у мене це є - повне розуміння сім'ї, наскільки мені потрібно приходити на лід і що без цього я не можу.

Як сприймаєте невдачі? Чи нервуєте?

Олена: Невдачі сприймаю з викликом, роблю висновки і працюю тільки сильніше. Тільки так можна отримати заповітний результат і п'єдестал!!!

Дарія: Невдача, це лише привід працювати ще більше. Звичайно переживаю, невдачі це неприємно. Але намагаюся скоріше викинути з голови і працювати ще більше.

Далі буде...

Своїми враженнями ділилася Тамара Цимбал

Для можливості залишити коментар потрібно зареєструватися.

2016 ©Української федерації фігурного катання на ковзанах.

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на ufsf.com.ua.