14-річна українська фігуристка Анастасія Шаботова лідирує в змаганнях юніорок на міжнародному турнірі Budapest Trophy, який триває в столиці Угорщини.

За виконання короткої програми, з якою виступали сьогодні спортсменки, учениця Світлани Панової отримала 51.42 бали. Вона добре впоралася з елементами, підвів лише каскад потрійний фліп+потрійний тулуп, під час виконання якого фігуристка впала з другого стрибка. Загалом Анастасія почувалася у своїй програмі досить впевнено попри те, що вперше вийшла на змагальний лід після тривалої перерви, пов’язаної з карантинними заходами.

Друге місце посідає Марія Бреєва з Литви – 48.21, третє – у естонки Амалії Зеленяк – 45.21.

На свій перший міжнародний старт у нинішньому сезоні вийшла в Будапешті і наша танцювальна пара Олександра Назарова та Максим Нікітін. Вони залишили ритмічний танець, з яким успішно виступали в минулому сезоні, і виконали його в своєму стилі – легко, невимушено, додавши до програми низку яскравих деталей. Лідерство учнів Галини Чурілової в категорії сеньйори було логічним – 71.75.

Другими йдуть зі значним відставанням від лідерів Саша Фіар/Джордж Уоделл (Велика Британія) – 62.69, треті – Катаріна Мюллер/Тим Дік (Німеччина) – 62.23.

У змаганнях танцюристів беруть участь лише три дуети, тому кожному з них гарантовані місця на п‘єдесталі.

У чоловічому одиночному катанні український спортсмен Іван Шмуратко за підсумками двох виступів посів шосте місце, набравши загалом 200.74 балів.

Високі оцінки, отримані українцем за довільну програму – 140.60, дозволили йому вийти на третю позицію в другому виді змагань. Цей ривок став можливим також завдяки особистому досягненню Шмуратка: його штурм сальхова у чотири оберти увінчався якщо не повним успіхом, але все ж позитивним результатом. Досі спроби виконати цей стрибок на змаганнях завершувалися падінням, сьогодні ж цього не сталося, хоча  фігурист і припустився помилок, не докрутивши його. І все ж прогрес у вивченні учнем Марини Амірханової елементу ультра-сі очевидний.

Але не тільки цей факт «зробив» сьогодні виступ Шмуратка.  За винятком збою у сольному потрійному акселі, учень Марини Амірханової  легко впорався з усіма стрибковими елементами, продемонстрував чудові обертання четвертого рівня, що було досить високо оцінено суддями. За техніку наш спортсмен отримав 69.40 балів, за компоненти – 71.20. За всіма показниками він значно перевищив результати свого виступу на нещодавньому турнірі Nebelhorn Trophy в Оберстдорфі.

Переможцем турніру став італійський фігурист Деніель Грассл – 233.04. На другому місці Бурак Демірбога з Туреччини – 213.39, на третю сходинку п’єдесталу зійшов естонець Александр Селевко – 204.88 .

Суботня програма турніру продовжиться довільними програмами у спортивних танцях на льоду (сеньйори та юніори) та в одиночному катанні юніорок.

Нагадаємо, в змаганнях танцювальних пар в юніорській категорії лідирують українці Марія Голубцова/Кіріл Бєлобров.