25 грудня багато країн світу відзначають Різдво. Це чудова пора, коли можна на час зменшити темп, зануритися в сімейну домашню атмосферу, творити диво і дарувати його близьким людям. Сьогодні пропоную розібрати кілька слів, які вам точно знадобляться в бесіді про це свято. Почнемо!

Перше слово, яке зараз подивимося, це саме Christmas

Christmas / krɪsməs – кр і смес / 

Утворилося від двох слів – Christ (Христос) + mass (меса, церковна служба).  

Щоб сказати “на Різдво” – в сенсі в різдвяний час – використовують at: at Christmas. А якщо мається на увазі “на Різдво” в значенні “отримав подарунок на різдво”, то тут вже буде for Christmas.

 Зі словом Christmas використовується велика кількість інших слів, які є незмінними в Різдвяні дні:

Christmas dinner – різдвяна вечеря

Christmas card – різдвяна листівка

Christmas presents – різдвяні подарунки

Christmas holidays – різдвяні свята

Christmas party – різдвяна вечірка

Christmas cookies – різдвяне печиво

Christmas shopping – різдвяний шопінг

Тепер давайте поговоримо про оздоблення наших будинків в ці святкові дні. Чим ми прикрашаємо приміщення.

Christmas tree – різдвяне дерево або просто ялинка, яку встановлює раз в рік практично кожен. На ялинку можна повісити різні ornaments.

Ornament / ɔːnəmənt – про немент / – прикраса, тобто якийсь невеликий предмет, який зазвичай не має якоїсь практичної цінності, а служить тільки для краси.

(Christmas) lights / laɪts – лайтс / – вогні. Або електричні гірлянди, якими прикрашають ялинки, кімнати і фасади будівель.

Tinsel / tɪnsəl – тінсел / – довгі тонкі шматочки блискучого паперу, які використовуються в якості різдвяного прикраси. Українською ми називаємо це мішурою. 

Ну і, звичайно, не забудемо про головну дійову особу в цей день і його помічників.

Santa Claus / sæntə klɔːz – з е нте Клоз / – Санта Клаус. Саме так називають бородатого дідка в червоному вбранні, який приносить дітям подарунки на Різдво. Ім’я “Santa Claus” походить від среднеголландского Sinter Niklaas , що перекладається як “Святий Миколай”. Це священик з малої Азії (частина сучасної Туреччини), який став святим покровителем дітей.  

Санта подорожує на санях – sleigh / sleɪ – Слей /, які несе по небу упряжка північних оленів – reindeer / reɪndɪə – р е йндіе /.   

Вот такой вот вам Різдвяний список слів. Можна прямо зараз знайти кого-то і поспілкуватися англійською на цю тему. Час що ні на є дуже вдалий. І мова потреніруете, і святковим духом просочитеся! Ну а в коментарях напишіть, хто знає, скільки у Санти в упряжці оленів ???

Джерело: easyspeak.ru