Міжнародна спілка ковзанярів (ISU) наразі не розглядає питання щодо скасування спортивних подій ISU сезону 2019/20  у зв’язку з поширенням коронавірусу. Після рішення не проводити у визначені терміни чемпіонат світу з шорт-треку в організації заявили, що решта змагань нинішнього сезону відбудуться, як і було передбачено.

«Усі інші події ISU на сезон 2019/20 (крім ЧС-2020 шорт-треку-авт.) залишаються запланованими», – зазначається в поширеному прес-релізі Спілки.

Водночас в ISU наголошують, що уважно стежать за еволюцією коронавірусу і будуть дотримуватися рекомендацій, наданих Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ) та компетентними місцевими органами влади.

Зокрема, з 29 лютого 2020 року оновлено запроваджені раніше профілактичні заходи для запобігання зараженню коронавірусом. Вони спрямовані на всіх акредитованих осіб і передбачають наступні дії.

-По прибуттю на захід ISU заповнюється анкета та здійнюються медичні перевірки.

-Періодично перевіряється стан здоров’я протягом усієї події ISU.

-Наявність тестів на коронавірус для всіх, хто має температуру.

-Доступність масок для всіх, хто вимагає її та має симптоми застуди. Маски не рекомендуються тим, хто здоровий.

-Ізоляційні кімнати мають бути доступними, якщо це необхідно.

-Наявність дезинфікуючого засобу для рук на арені та в готелі.

-Доступність рукавичок при необхідності.

-Посилення інформування щодо частого миття рук, використання гелю для рук та етикету від кашлю.

-Уникнення рукостискання.

В ISU також звертають увагу, що кожен, хто хоче отримати акредитацію на змагання, повинен заповнити анкету, яка включає перевірку температури. «Будь-хто з гострим захворюванням або температурою не отримає акредитацію. Натомість вони будуть забезпечені маскою, ізольовані та повинні дотримуватимуться протоколу країни перебування для тестування та карантину»,- йдеться в документі.

Перелік усіх заходів безпеки міститься на офіційному сайті ISU.