Популярні в Україні змагання  з фігурного катання серед спортсменів та аматорів  добралися до столиці. Уже через два дні на київській Льодовій арені  стартує  масовий і багато у чому унікальний турнір – «Kyiv Open Cup 2018», який, попри назву, має значно ширші межі, приймаючи учасників  з усієї країни. 

KIE 1659Про те, скільки фігуристів вийдуть цьогоріч на лід, за якою програмою змагатимуться, які сюрпризи підготували для учасників та глядачів організатори «Kyiv Open Cup 2018» нашому сайту розповіла член Оргкомітету змагань Ольга Куровська.

-Ольго, здається, у нинішньому році турнір знову б’є рекорди…

– Так, приємно спостерігати, що фігурне катання  завойовує в Україні все нові й нові позиції. Яскраве свідчення цьому – справді рекордна кількість  фігуристів, які виступлять на столичній Льодовій арені. Загалом на лід вийдуть 330 учасників з Києва, Богуслава, Дніпра,Харкова,Запоріжжя, Миколаєва, Кропивницького, Одеси, Білої Церкви,Полтави, Херсона, Кременчуга… Причому, представники останніх трьох міст дебютують у «Kyiv Open Cup 2018». Якщо й далі порівнювати з минулим роком, то обнадійливим виглядає той факт, що на змаганнях побільшало тих, хто тільки відкриває для  себе світ фігурного катання  – малюків від 4 до 6 років.  Активніша цього разу і категорія «Спортсмени».

-Чи є певні новації у програмі змагань, чи їх організації?

-Програма не помінялася, нам потрібно її удосконалювати,зокрема, ті її розділи, які було уведено торік  – «Дуети», «Групові танці». Нагадаю, що загалом  спортсмени та аматори  виступають також  в одиночному катанні, спортивних танцях на льоду, парному катанні. Це – група Б, у межах якої, наприклад,  аматори,незалежно від віку,  можуть змагатися у ряді категорій – «Новачки», «Новачки+»,  «Пре-Бронза», «Бронза», «Срібло», «Золото», «Майстри». До групи А («Еліт-майстри») входять  спортсмени, які беруть участь в етапах  Кубка України.

KIE 2412

Водночас  поза програмою новації будуть. Для того, щоб змагання залишили яскраві враження  і надовго запам’яталися і  дорослим, і дітям, ми вирішили доповнити їх спортивну складову конкурсом  дитячого малюнку на тему «Я люблю фігурне катання», тобто, ковзанка стане ще й своєрідною галереєю. Кожний бажаючий учасник  може принести свою роботу і поборотися  за перемогу ще й як художник. Автори трьох найкращих малюнків отримають  особливі призи. Наскільки я знаю, діти і до цього «змагання» готуються дуже активно.

Цікавою буде й церемонія відкриття «Kyiv Open Cup 2018», під час якої серед інших виступлять чемпіонка України Анастасія Архіпова, шоу-балет «Більман».

KIE 1667

-Ольго, що ви особисто очікуєте від цих змагань – як один з організаторів, як тренер та фігуристка?

-Дуже хотілося б, щоб «Kyiv Open Cup» дав новий поштовх розвитку в Україні одного з найкрасивіших та найчарівніших видів спорту, став стартовим майданчиком для юних талантів,яких у нас,повірте, чимало.

Крім того, турнір проводиться у такі терміни, що спортсменам можна уже потрохи реалізовувати ідеї нових програм, пробувати себе у більш складних елементах, тобто набувати досвіду перед новим сезоном.