Льодова арена Mariupol Ice Center після святкового та яскравого відкриття, яке відбулося декілька днів тому, повернулася до робочого ритму. Наразі в спортивному комплексі площею майже 3500 квадратних метрів оперативно вирішується ціла низка питань – організаційних, кадрових, технічних з тим, щоб унікальний об’єкт якнайскоріше розпочав повноцінну діяльність. Серед першочергових завдань – відкриття дитячо-юнацької школи з фігурного катання та створення для її вихованців комфортних умов для занять.

Про те, які можливості відкриває цей грандіозний проект для фігурного катання сайту УФФК розповів директор хокейного клубу «Маріуполь» Гліб Рибальченко, який наразі, поки формується штат Mariupol Ice Center, опікується також фігурним катанням.

«Зараз іде динамічний процес вирішення всіх нагальних питань, і відкриття школи з фігурного катання справді серед пріоритетних. Планується, що ця подія відбудеться в листопаді. Нині триває набір дітей, а в середині місяця вже буде остаточно розроблено розклад і розпочнуться тренування», – поінформував Гліб Рибальченко.

Глібе, вже відомо, хто з тренерів працюватиме з юними фігуристами?

-Так, це відомий фахівець Людмила Ткаченко. Вона, так би мовити, номер один, ключовий спеціаліст в системі навчання, що наразі формується. Буде хореограф, помічник тренера  – це той склад, з яким ми почнемо. А далі поступово обростатимемо кадрами.

-Скільки дітей готова прийняти школа?

-Поки що я не готовий назвати точну цифру, але запевняю, що жодна талановита дитина не опиниться поза нашою школою. Основний обмежувальний фактор – кількість льоду, адже арена приватна. Він буде вирішальним при визначенні кількості дітей, груп тощо.

-Під час відкриття льодової арени багатьох вразили сучасне обладнання, просторі комфортні роздягальні….

-На арені облаштовано два види роздягалень. Та, що поблизу льоду, розрахована на 28 осіб, але завдяки спеціальному ролету вона здатна при потребі трансформуватися у дві невеличкі з душовими та туалетом. На другому поверсі розташований спортивний зал і там також є роздягальні. Щодо обладнання, то зараз триває закупівля необхідного інвентаря, повний комплект отримаємо наприкінці листопада і тоді вже розпочнеться повноцінна робота як школи з фігурного катання, так і хокейної школи. Єдине, що дещо стримує, це карантинна  ситуація і пов’язані з нею обмеження. Але на це ми вплинути не можемо, мусимо дотримуватися встановлених правил.

Чи не буде і на Mariupol Ice Center суперництва за лід між фігуристами та хокеїстами?

-В жодному разі! Ми будемо знаходити «золоту середину» для того, щоб обидві сторони були задоволені і щоб гармонійно розвивалися і хокей, і фігурне катання. Але для того, щоб зрозуміти, як вибудувати ці стосунки і всю цю систему, треба розпочати. Хокей уже «запустився», у нас на цьому тижні дві домашні гри, дитячі тестові тренування.  Як тільки з’явиться фігурне катання, будемо ущільнюватися і шукати способи організації тренувань, щоб нікого не образити. Все це буде відпрацьовано, коли «станемо на рейки».

– Лід виділятиметься і для масового катання?

-Так. Робота Mariupol Ice Center буде організована за чотирма напрямами. Це школа з фігурного катання, школа з хокею, ХК «Маріуполь» та масове катання. Наше завдання – гармонійно вписати ці складові у діяльність льодової арени.

Довідка. Новозбудована в Маріуполі Донецької області льодова арена Mariupol Ice Center відкрилася 22 жовтня 2020 року.

Двоповерховий спортивний об’єкт з ковзанкою 28 на 58 метрів має також медпункт, спортзал, методичний кабінет, фуд-корт та фан-шоп. Вартість проекту становить 90 млн грн. Наразі арена вміщує 220 глядачів, але після введення в дію другої черги комплексу цю цифру планується збільшити до 1500.

Людмила Власюк.

Фото з офіційного сайту Маріупольської міської ради