«Кyiv open 2017» відкриває таланти

Всеукраїнські змагання з фігурного катання серед спортсменів та аматорів «Кyiv open 2017» добігли кінця і визначили усіх своїх чемпіонів. Але не лише традиційним підсумком запам’ятаються старти,у яких взяли участь понад 300 фігуристів різного віку з усієї України. Вони відкрили нові таланти,подарували учасникам та глядачам святковий настрій,яскраві враження від виступів і ще раз продемонстрували,що фігурне катання – це особливий та прекрасний світ, який може зробити своїм кожен бажаючий,незважаючи на вік та професію.

kiev open 4

«Ми доклали максимум зусиль до того,щоб і діти, і дорослі відчули особливу,позитивну атмосферу,що панувала на змаганнях. Гадаю,нам вдалося перетворити цей спортивний захід у справжнє свято,якого так потребують у нинішній, непростий для нашої країни час усі українці. Це розуміли і до цього прагнули ми усі – організатори,тренери,фігуристи,батьки,тому результат виправдав усі сподівання. Рекордна кількість учасників,їхні яскраві виступи були найкращим підтвердження цього. Успішне проведення  змагань спортсменів та аматорів в Україні спонукає до розширення їх рамок. Тому плануємо у найближчому майбутньому запрошувати до участі у них і представників інших країн. Дуже хотілося б,щоб фігуристи-аматори з усього світу приїжджали в Україну, як нещодавно приїжджали численні гості на Євробачення. Впевнена,вони із задоволенням виступлять на київському льоду,а заодно побачать,скільки у нашій країні талановитих фігуристів», - сказала в інтерв’ю нашому сайту член Організаційного комітету чемпіонату Ольга Куровська.

kiev open 2

Тим часом останній день змагань був насичений цікавими виступами фігуристів різного віку в усіх заявлених категоріях(результати розміщено на офіційному сайті Української федерації фігурного катання на ковзанах). Серед тих,хто привернув особливу увагу глядачів, - 59-річна Олена Шумаріна,котра власним прикладом довела,що фігурне катання може стати близьким та доступним кожному. Фігуристка вийшла на лід в образі Солохи під музику з фільму «Ніч перед Різдвом» і підкорила цілим арсеналом елементів,які чудово виконала під час прокату.

kiev open 1

«Я займаюся фігурним катанням шість років. Це було моєю дитячою мрією,але життя так склалося,що реалізувати її раніше не було можливості. Такий шанс з’явився лише після 50-ти,але я його не впустила і тепер дуже щаслива,що виходжу на лід», -  сказала нашому сайту Олена Шумаріна.

-Але ж певні навички катання у Вас все ж були?

-Ну,якщо брати до уваги те,що у 5 років я була Снігурочкою на ковзанах,то так… Свого часу я «захворіла» фігурним катанням,коли випадково побачила фото фігуристки у журналі «Турист». Після цього  поставила собі за мету – обов’язково вийти на лід.

-Як часто Ви тренуєтеся?

-Тричі на тиждень я приїжджаю на ковзанку на тренування, а якщо маю час,то і вчетверте можу вийти, уже самостійно,без тренера,щоб відпрацювати ті чи інші елементи. Те,що без постійної роботи на льоду не буде прогресу,я засвоїла добре. А про вік навіть не згадую,він мене не турбує. З власного досвіду можу сказати:перешкодою для занять може бути не кількість прожитих років, а лише небажання працювати над собою. От мені треба було схуднути для деяких елементів,я для цього по 50 разів стрибала через скакалку. Безмежно вдячна своїм тренерам - Тетяні Сосненко та Вадиму Родзевичу за те,чому вони мене навчили.

-Пані Олено,які елементи Ви уже освоїли?

-Я вивчила низку стрибків – перекидний,сальхов,тулуп…У мене у програмі є каскад, два обертання,доріжка кроків. Я завжди стараюся якнайкраще виконувати усі елементи,гадаю,що й образ Солохи мені вдалося передати.

-У яких змаганнях Ви виступали раніше?

-Я брала участь у стартах,що відбувалися у Вінниці,Одесі,Дніпрі,Харкові…А от у Києві виступаю вперше,хоч сама киянка. Зазначу,що разом з тренерами ми щороку  підбираємо нові образи: я була і лисицею Алісою, і Пронею Прокопівною з фільму «За двома зайцями», і ковбоєм, і циганкою….Дуже подобається виступати під музику моєї юності – «Не говорите мне прощай», «Эти глаза напротив» тощо.

- Як ставиться до вашого захоплення родина?

-Спокійно.

-Чи є Вас кумири у фігурному катанні?

-Я захоплююся Єлизаветою Туктамишевою,її легкою,вільною манерою катання,високими стрибками. Мені дуже подобається наш Віктор Петренко. Та й поряд зі мною – чудова фігуристка,мій тренер Тетяна Сосненко.

- Хто Ви за професією?

-Я архітектор,довго працювала у цій сфері. Закінчила також курси малювання та розробила методичну програму з розвитку дітей,починаючи з 3-х років. Працюю за нею у дитячих клубах. Досягнуто уже хороших результатів. Причому, аналогів таким методикам у світі немає. А фігурне катання – це моя любов і моє захоплення на все життя,яке допомагає мені у всьому.

Людмила Власюк,Ірина Мельниченко.

Для можливості залишити коментар потрібно зареєструватися.

2016 ©Української федерації фігурного катання на ковзанах.

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на ufsf.com.ua.